Najlepsze zestawy stereo do 10 000 zł według sklep.RMS.pl: Melodika BL40 MK3 + Onkyo R-N855

Zestawy stereo, które sprawią, że muzyka w Twoich własnych czterech ścianach zabrzmi, jakbyś słuchał jej na żywo w sali koncertowej.

Fundamentem każdego systemu audio jest wzmacniacz oraz zestaw głośników, bo w kwestii jakości brzmienia są to elementy decydujące. Zdajemy sobie sprawę, że wybór doskonałej jakości zestawu stereo nie należy do najłatwiejszych, szczególnie dla osób początkujących w świecie audio. Idąc tym tropem, postanowiliśmy stworzyć sześcioczęściowy cykl artykułów, aby zapoznać Was z naszymi ulubionymi zestawami stereo do 10 tys. zł.

 

Melodika BL40 MK3 kolumny podłogowe + Onkyo R-N855 amplituner stereo 

cena: ~ 6500 zł

Zestaw Melodika BL40 MK3 i Onkyo R-N855 w sklep.RMS.pl

 

R-N855 od Onkyo i kultowe klasyki Melodiki BL40MK3 to combo, w którym rządzi rytm i dynamika. Zestaw wykonany w uniwersalnej czerni, wpasuje się w niemal każdą stylistykę wnętrza. Już na pierwszy rzut oka widać, jak idealnie kompaktowa stylistyka amplitunera Onkyo harmonizuje ze smukłymi, klasycznie skrojonymi podłogówkami Melodiki. Jednak to nie wygląd wyróżnia ten zestaw z konkurencji, a stosunek jakości do ceny. Najtańszy duet w naszym zestawieniu, a zapewnia brzmienie, które szczerze Was zaskoczy. 

 

 

Dwu i pół drożne podłogówki Melodiki BL40 to klasyk na rynku, który uzyskał już miano legendy. Melodika nie hołduje współczesnej, wymyślnej stylistyce, bo głównym celem producenta jest dostarczenie słuchaczom jakościowego dźwięku - znacznie przewyższającego swoją półkę budżetową. 25-milimetrowa membrana głośnika wysokotonowego w postaci jedwabnej kopułki gra szczegółowo, a zarazem dość miękko. Przetworniki nisko-średniotonowe z gęstej plecionki włókna szklanego i żywicy wzorowo współgrają ze sposobem wentylacji obudowy. Bass reflex umieszczono z przodu, co umożliwia postawienie głośników blisko ściany nie powodując problemów związanych z basem. Kolejną wartą wspomnienia zaletą tych kolumn jest specjalna konstrukcja obudowy, eliminująca drgania poprzez zastosowanie dodatkowo wzmocnionej ścianki frontowej, licznych wzmocnień w środku obudowy, a także mat bitumicznych – rozwiązania znanego z znacznie droższych kolumn głośnikowych.

Solidność i precyzja wykonania charakteryzuje również dwukanałowy amplituner Onkyo. Urządzenie pracuje w klasie D i dysponuje mocą 70W na kanał. Co więcej, jest wyposażony prawie we wszystko to, w co amplitunery w tym momencie mogą być wyposażone. Jest przetwornik DAC z wejściem koaksjalnym i optycznym, umożliwiającym np. podłączenie telewizora, a także odtwarzacz strumieniowy z złączem Ethernet i Wifi. Można korzystać ze Spotify, Tidal, radia internetowego, radia cyfrowego DAB oraz Bluetooth i AirPlay. Cały komplet możliwości.

 

W przypadku tego zestawu zdecydowanie rządzi efektywna dynamika w skali mikro i makro, obojętnie czy sięgniecie po mocny rock, muzykę taneczną czy jazz. Duet ten dysponuje przyjemnym dla ucha, szczegółowym oraz zrównoważonym brzmieniem, ze znakomitą przestrzennością w stereofonii i świetną plastyką. W pomieszczeniach o mniejszym metrażu, od 15 do 30m2, zagra naprawdę świetnie. W przypadku metraży powyżej 30m2, radzimy do kolumn BL40 zakupić wzmacniacz IDA-8, ponieważ R-N855 jest do większych powierzchni za słaby.

 

Cena i specyfikacja techniczna Melodika BL40 MK3 w Sklep.RMS.pl

Cena i specyfikacja techniczna Onkyo R-N855 w Sklep.RMS.pl

  

Zapraszamy również do obejrzenia powyższego artykułu w formie wideo:

Najlepsze zestawy stereo do 10 000 zł według sklep.RMS.pl: Melodika BL40 MK3 + Onkyo R-N855