Słuchawki bezprzewodowe - ranking RMS.pl i Ceneo.pl
Autor: zespół RMS.pl

Wybierz inny produkt z testu zbiorczego

Pozostałe urządzenia użyte w teście

Portal What Hi-Fi? opublikował listę pięciu najciekawszych niskobudżetowych gramofonów. W rankingu pojawiły się urządzenia, których cena zaczyna się już na poziomie 890zł - zdaniem autorów artykułu, absolutnym minimum, jakie należy wydać na dobrej jakości zestaw. To godny uwagi drogowskaz dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad rozpoczęciem przygody z czarną płytą.

Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem.

Pro-Ject Elemental

 

Elemental to - jak sama nazwa wskazuje - najbardziej podstawowy model z szerokiej oferty Pro-Jecta. Gramofony tej marki konsekwentnie otrzymywały najwyższe oceny w recenzjach serwisu What Hi-Fi, dobre opinie zbierały też w polskiej prasie.

Prostota konstrukcji łączy się tu z wysoką jakością wykorzystanych elementów, dla których ciężko znaleźć konkurencję na tym poziomie cenowym. Na podłużnej platformie centralnie umiejscowiono talerz, a na skrajach silnik oraz ramię – fabrycznie ustawione i dopasowane do zainstalowanej wkładki Ortofon OM 5E. Gramofon jest fabrycznie skalibrowany, co oznacza, że chwilę po rozpakowaniu można już szukać opakowań z nagraniami. Świetny, godny polecenia zestaw na początek, charakteryzujący się wyjątkowo dobrą relacją jakości do ceny.
 

Ranking gramofonów do 1600zł

 

Pro-Ject Essential II

Kolejny przedstawiciel Pro-Jecta na liście. To powrót do klasycznej konstrukcji. Napęd paskowy, wykonany z MDF talerz, aluminiowe ramię i wyjątkowo cicho pracujący silniczek. Można wybierać spośród trzech wersji kolorystycznych: czarnej, białej i czerwonej.

Bardzo porządny gramofon, W sklepie RMS.pl do wyboru w wersji analogowej i USB.
 

Ranking gramofonów do 1600zł
 

Audio Technica LP 120 USB

Pierwszy w zestaweieniu gramofon z wyjściem USB, umożliwiający łatwe podłączenie z komputerem. Ciekawe rozwiązanie pozwalające na połączenie winyli z nowoczesną techniką. Wyjście USB pozwala na wyprowadzenie z gramofonu sygnału cyfrowego, a co za tym idzie - np. zgrywanie czarnych płyt na dysk komputera.

Gramofon posiada też wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy oraz wewnętrzny przedwzmacniacz słuchawek stereofonicznych. Czyni to z niego bardzo uniwersalne urządzenie, którym mogą się zainteresować wszyscy użytkownicy, którzy nie chcą nadmiernie rozbudowywać swojego systemu. W zestawie wkładka typu MM Audio-Technica AT-95E.
 

Ranking gramofonów do 1600zł

 

Rega RP1 Performance Pack

Rega RP1 to kolejna klasyczna, analogowa konstrukcja. Tym razem przygotowana przez firmę Rega, produkującą gramofony już od 1973 roku. W zestawieniu pojawił się nowy model, wzbogacony o kilka dodatkowych plusów, który - mimo tego - zachował wciąż niską cenę.

Standardowa wkładka Ortofon OMB5 została zastąpiona przez własną konstrukcję Regi, Bias 2. RP1 to przede wszystkim - podobnie jak w większości urządzeń ujętych w zestawieniu - prostota. Zainstalowana wkładka i precyzyjna instrukcja ustawienia przeciwwagi sprawiają, że z RP1 poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy.
 

Ranking gramofonów do 1600zł

 

Pro-Ject Debut Carbon

Ostatnie miejsce na liście udowadnia bogactwo oferty Pro-Jecta. Debut Carbon został nagrodzony przez EISA w 2012/2013. To - zdaniem redakcji What Hi-Fi jedna z najbardziej udanych wersji modelu Carbon od lat.

Dużą zaletą jest superlekkie, mocne ramię wykonane z włókna węglowego (stosowanego w znacznie droższych gramofonach). Silnik odznacza się dość dużą precyzją, jak na swoją klasę cenową. Pod względem brzmieniowym postawiono na przejrzystość i czystość. Wykończenie lakierem na wysoki połysk dostępne jest w aż siedmiu kolorach.

 

Zobacz ranking w serwisie What Hi-Fi
 

Ranking gramofonów do 1600złDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony