Streamer Cambridge Audio AXN10 i jego mniejsza wersja Cambridge MXN10

Na marzec Cambridge Audio zapowiada dwa bliźniaczo do siebie podobne odtwarzacze strumieniowe, które różnią się głównie rozmiarem i wagą. Oba pracują w oparciu o najnowszą wersję (Gen 4) platformy StreamMagic, czyli technologię stworzoną przez firmę Cambridge Audio, by zapewnić stabilne i przyjazne w użytkowaniu odtwarzanie różnego rodzaju plików (aż do 768KHz 32bit PCM oraz DSD512), a w środku znajdziemy ten sam przetwornik ESS Sabre ES9033Q.

 

Cambridge Audio AXN10 to streamer, który poszerza dotychczasową ofertę serii AX o świat cyfrowego strumieniowania dźwięków. W serii AX znajdują się już: wzmacniacze zintegrowane oraz odtwarzacze CD. Obudowa została wykonana tak, by idealnie dopasować się do istniejącej linii urządzeń, co na pewno doceni wielu posiadaczy wzmacniaczy Cambridge Audio. 

Cambridge Audio MXN10 to streamer, który jest mniejszym odpowiednikiem streamera AXN10. W środku jest identyczny jak AXN10, tylko umieszczono to w mniejszej obudowie.

 

Zarówno Cambridge Audio AXN10 jak i MXN10 wykorzystują najnowszy moduł i oprogramowanie StreamMagic 4 generacji, który jest intuicyjny w użyciu i może odtwarzać muzykę z wysoką czystością – zarówno do 768 kHz 32-bitowy PCM, jak i DSD512. 

Skromny, ale w pełni wystarczający zestaw złącz to:
Wyjścia: analogowe wyjście liniowe, wyjście koaksjalne oraz optyczne.
Wejścia: możliwość podłączenie dysku zewnętrznego z pomocą portu USB i wejście Ethernet dla fanów komunikacji kablowej.
Jeśli nie mamy możliwości doprowadzenia kabla sieciowego do naszego odtwarzacza strumieniowego, to Cambridge Audio AXN10 obsługuje Wi-Fi 2,4 oraz 5 GHz.

 Cambridge Audio AXN10

Najważniejsze cechy:

  • Moduł StreamMagic Gen 4 - szybkie odtwarzanie i dźwięk wysokiej jakości
  • Przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre ES9033Q
  • Wysokiej jakości radio internetowe (obsługa MPEG-DASH)
  • Spotify Connect, TIDAL i Qobuz
  • Roon Ready
  • Łączność: USB, RCA/phono, wejście koncentryczne i optyczne
  • Bezprzewodowa łączność - wbudowany Chromecast, AirPlay 2 i Bluetooth 5.0
  • Smukła, elegancka konstrukcja o klasycznej szerokości hi-fi, dopasowanej do Twojego systemu

Lista serwisów streamingowych, które są obsługiwane przez Cambridge Audio AXN10 jest stosunkowo długa. Zaczynając od plików, producent udostępnia wsparcie dla plików Hi-Res o jakości do 768 KHz i 32 bit w przypadku PCM oraz DSD512. Odtwarzać muzykę możemy z pomocą UPnP, plików na dysku, radia internetowego, Spotify Connect, Tidala, Qobuza, Amazon Music oraz AirPlay2, ma także certyfikat Roon Ready. Poza tym urządzenie obsługuje Chromecast. 

Cambridge Audio AXN set

 Cena i specyfikacja Cambridge Audio AXN10 w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja Cambridge Audio MXN10 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - odtwarzacze strumieniowe (streamery) >>