Powrót do korzeni, współczesna jakość. Marka MetraAV to teraz Ethereal.

Nawiązując do swoich korzeni MetraAV zmienia nazwę na Ethereal. Nadal jednak będzie oferować produkty przeznaczone do komercyjnych oraz domowych integracji systemów audio-wizualnych o tej samej wysokiej jakości, do której przyzwyczaiła swoich użytkowników oraz instalatorów.  
Firma Metra Electronics działa na rynku od lat czterdziestych, gdy to Michael M. Somma - weteran pełniący funkcję radiotelegrafisty podczas II WŚ - otworzył mały sklep na Brooklinie w Nowym Jorku, w którym  naprawiał i sprzedawał telewizory oraz radia FM. Z czasem M. M. Somma jako jeden z pierwszych zaoferował kompletne zestawy do montażu radia w samochodach, a jego perfekcjonizm i szczególna uwaga dla każdego detalu sprawiły, że produkty i rozwiązania instalacyjne Metra od początku były na najwyższym poziomie. Firma odniosła wielki sukces, stając się pionierem w branży, nagradzanym za innowacyjność. 
 
Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie łączności samochodowego sprzętu audio, w 2001 roku Metra Home Theatre Group stworzyła odrębną jednostkę, dedykowaną kablom HDMI, systemom kina domowego i akcesoriom instalacyjnym – Ethereal Home Theater. Siedziba firmy została przeniesiona do Holly Hill na Florydzie (USA), a w 1992 roku - za sprawą ówczesnego prezesa firmy - w mieście powstała uczelnia Installer Institute, której celem było umożliwienie entuzjastom audio uzyskania dyplomu profesjonalnego instalatora audio-video, a także zapewnienie dodatkowych możliwości edukacyjnych dla ludzi już zatrudnionych w branży. W dniu dzisiejszym uczelnia może poszczycić się wykształceniem tysięcy studentów.

firma ethereal

Teraz, nawiązując do swoich korzeni, MetraAV zmienia nazwę na Ethereal. Nadal jednak będzie oferować produkty przeznaczone do komercyjnych oraz domowych integracji systemów audio-wizualnych o tej samej wysokiej jakości, do której przyzwyczaiła swoich użytkowników oraz instalatorów. 

Portfolio marki Ethereal obejmuje serie produktów Velox, Helios, Big Dog Power oraz Ethereal, w tym kable HDMI, kable audio, kable optyczne, przewody do instalacji domowych oraz komercyjnych, wiele innowacyjnych produktów do dystrybucji zasilania, a także narzędzia do naprawy instalacji, przedłużacze, rozgałęźniki i przełączniki, a także konwertery, adaptery czy zestawy IR. 

 

Od najprostszych elementów, takich jak złącza, rozdzielacze, kable, po najbardziej innowacyjne rozwiązania HDMI, firma Ethereal do dzisiaj zapewnia wysokiej jakości produkty, dbając o ich innowacyjność oraz dopasowanie do różnych możliwości instalacyjnych. 

 

Ethereal w swoim portfolio posiada następujące serie:

W skład serii Ethereal wchodzą kable HDMI oraz produkty dedykowane do personalizowanych systemów audio-video.

W skład serii Helios wchodzą produkty klasy premium dedykowane do współczesnych systemów kina domowego 4K-8K.

W skład serii Velox wchodzą kable HDMI i inne produkty klasy premium, dedykowane do zaawansowanych systemów audio-video.

To, co zaczęło się od marki Ethereal Home Theater, przekształciło się w MetraAV, a teraz powraca do korzeni, przyjmując nazwę Ethereal. Obecnie portfolio marki Ethereal obejmuje serie produktów Velox, Helios, Big Dog Power oraz Ethereal, w tym kable HDMI, kable audio, kable optyczne, przewody do instalacji domowych oraz komercyjnych, wiele innowacyjnych produktów do dystrybucji zasilania, a także narzędzia do naprawy instalacji, przedłużacze, rozgałęźniki i przełączniki, a także konwertery, adaptery czy zestawy IR. 

Zobacz produkty marki Ethereal w sklep.RMS.pl kliknij tutaj  >>