Przetwornik DAC-9X i wzmacniacz mocy STA-9X od NuPrime wyróżnione nagrodami magazynu Audio Video

 Jakość brzmienia oferowana przez dwa mocne ogniwa serii 9X od NuPrime, została uhonorowana przez redakcję magazynu "AudioVideo". Urządzenia trafiły na listę "34 Najlepszych Produktów roku 2022/2023".


  •  Nagroda „Najlepszy Wzmacniacz Mocy 2022/2023” w kategorii „klasa wyższa” trafiła do NuPrime STA-9X
 
 
STA-9X to najnowsza końcówka mocy od NuPrime. Jeszcze lepsza, jeszcze mocniejsza, za sprawą której dźwięki instrumentów w górnych rejestrach zyskują dodatkowy blask, a wokale dostarczają jeszcze bardziej emocjonalnych doznań! NuPrime STA-9X jest udoskonalonym następcą STA-9, a wywodzi się z AMG-STA. W trybie stereo pracuje z mocą 2x130 przy 8 Ohm, a w trybie mono jest zdolny wygenerować aż 1x330W przy 8 Ohm!
 
W uzasadnieniu nagrody czytamy: "(...) Gra zaskakująco dojrzale i naturalnie. Dużej rozdzielczości i bardzo dobremu oddaniu przestrzeni towarzyszy prawidłowe nasycenie barw, naturalność i gładkość dźwięku. STA-9X z powodzeniem sprawdzi się w systemach wyższej klasy, zapewniając możliwość rozbudowy poprzez mostkowanie."
 
 
 
 
  • Nagroda „Najlepszy Przetwornik DAC 2022/2023” w kategorii „klasa wyższa” trafiła do NuPrime DAC-9X.
 
 

NuPrime DAC-9X to przetwornik cyfrowo-analogowy klasy referencyjnej, przeznaczony również do zastosowań studyjnych. Z sześcioma wejściami cyfrowymi (w tym aż 2 x IIS/DSD), jednym wejściem analogowym, wyjściami analogowymi stereo: niezbalansowane 2xRCA i zbalansowane 2xXLR oraz obsługą sygnału cyfrowego PCM do 384kH, a DSD maksymalnie do DSD256 oraz możliwością dekodowania MQA jest to urządzenie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom audiofilów i wymagających melomanów.

W uzasadnieniu nagrody czytamy: "(...) Przysłowiową kropkę nad i stawia jakość dźwięku. Jest on czysty i rozdzielczy. Co ciekawe, nie doświadczymy tu ostrości ani suchości, które to efekty są często przypisywane przetwornikom ESS Technology. Bas odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami w zakresie oddania konturów, jest precyzyjny, dynamiczny i nisko schodzi."