AMG DAC - hi-endowe serce systemu od NuPrime

NuPrime AMG DAC to najnowszy, bezkompromisowy przedwzmacniacz klasy A z przetwornikiem D/A, dedykowany do odsłuchu w profesjonalnych studiach nagraniowych i z zaawansowanymi systemami stereo.

Wyposażony w wydajny układ z podwójnymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi ESS9038Q2M i dyskretnymi tranzystorami klasy A, zapewnia naturalne i szczegółowe odtwarzanie nagrań muzycznych oraz rozbudowaną scenę dźwiękową.

Nowoczesny przedwzmacniacz

 

W hi-endowym przetworniku cyfrowo-analogowym, stopień przedwzmacniacza odgrywa znaczącą rolę w systemie audio w zakresie jakości i charakterystyki grania.

 

Cechy konstrukcyjne przedwzmacniacza AMG DAC:

 

• wzmocnienie napięcia stopnia wyjściowego wykorzystujące elementy dyskretne

• wzmocnienie prądu stopnia wyjściowego z wykorzystaniem szybkiego wzmacniacza z elementami dyskretnymi

• „nadajnik (transmiter) prądu” wzmacniacza, który nie posiada ujemnego sprzężenia zwrotnego

 

Dzięki tym rozwiązaniom dźwięk jest naturalny i płynny, bez śladu cyfrowego. Zapewnia poczucie bardzo otwartej przestrzeni jak przy występach na żywo.

Mnogość połączeń

 

NuPrime AMG DAC oferuje pięć wejść cyfrowych, w tym IIS/DSD (HDMI), USB-B, USB-A Extension, koaksjalne, optycznej i jedno analogowe wejście 2x RCA stereo. Z wyjść obok standardowego stereo 2x RCA umieszczono zbalansowane 2x XLR, które można ustawić, aby miały stały poziom wyjściowy lub regulowany.

Wysokiej klasy przetwornik cyfrowo analogowy

 

32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy Dual ESS Technology ESS9038Q2M niezależnie dekoduje lewy i prawy kanał, poprawiając separację kanałów i redukując ogólne zakłócenia. Wysokiej klasy rezystory foliowe MELF firmy Vishay Zapewnia to doskonałą jakość dźwięku z dekodowaniem PCM do 384kHz, a DSD do DSD256.

 

Inne znaczące cechy:

• Układ Muses 72320 odpowiedzialny jest za regulację głośności

• Układ NuPrime SRC IC zapewnia przetwarzanie DSP, w którym sygnały wejściowe są próbkowane w górę do megaherców przed konwersją w dół do docelowej częstotliwości próbkowania przy bardzo niskim jitterze i zniekształceniach

• Możliwość rozszerzenia o gniazdo USB-A dla odbiornika Bluetooth i streamera audio WiFi (opcjonalnie)

• Pełna kontrola poprzez mikroprocesor z retencją pamięci

• Obsługa natywnego odtwarzania DSD metodą ASIO2.1 i DoP

• Ultra-niskoszumowe tranzystory JFET na stopniu wejściowym zapewniają najniższy możliwy poziom zakłóceń

• Indywidualnie regulowana głośność na każdym wejściu dla precyzyjnego dopasowania poziomu źródeł

• Tryb transferu asynchronicznego (ATM), czyli technologia sieciowa służąca optymalizacji przesyłania danych

Korzystanie z odbiorników bezprzewodowych Bluetooth i WiFi oraz kluczy sprzętowych USB

 

NuPrime zdefiniował port USB typu A do przenoszenia cyfrowego sygnału audio S/PDIF lub do zasilania 5 V przy podłączeniu zewnętrznego bezprzewodowego odbiornika audio za pomocą tylko jednego standardowego kabla USB. Bezprzewodowe odbiorniki NuPrime Omnia WR-1, BTR-HD, Stream Mini i Stream Mini DAC są wyposażone w port micro USB zgodny z tą specyfikacją. Pozwala to na użycie standardowego kabla USB-A do micro USB do zasilania odtwarzacza, jak również do bezprzewodowego przesyłania danych audio w formacie S/PDIF (przy użyciu urządzeń NuPrime).

Specyfikacja techniczna w sklep.RMS.pl >>