Referencyjny zestaw do systemów kina domowego: przedwzmacniacz/procesor kina domoweg Marantz AV10 oraz końcówka mocy Marantz AMP10

Marantz wypuszcza referencyjny zestaw do systemów kina domowego: przedwzmacniacz/procesor kina domowego Marantz AV10 oraz potężną 16-kanałową końcówkę mocy Marantz AMP10 i obiecuje zapierające dech w piersiach wrażenia na najwyższym poziomie.

Pomimo swoich rozmiarów, zarówno Marantz AV 10 jak i AMP 10 ma pokaźną formę, prezentują się bardzo stylowo. jego elementy: Obudowa i gałki ze stali są ze sobą elegancko skomponowane, a subtelna tekstura uformowana na przednim panelu jest oświetlona przyciemnianą, lekką poświatą bocznych świateł po obu stronach panelu sterowania. Marantz AV10 i AMP10

Oba urządzenia wykorzystują autorskie obwody Marantz HDAM, w obu znajdziemy także wbudowaną funkcjonalność HEOS, która pozwala cieszyć się ulubioną muzyką w dowolnym pomieszczeniu, zapewniając bezprzewodową, doskonałą jakość dźwięku w całym domu. Odtwarzaj tę samą piosenkę w każdym pokoju lub wybierz inny utwór dla każdego połączonego głośnika - wybór należy do Ciebie. Kompatybilność z Amazon Alexa, Hey Google i Siri zapewnia najnowocześniejszą kontrolę głosową. Dostępne wejścia wyzwalające RS232 i DC umożliwiają połączenie obu urządzeń z systemami sterowania domem. 

HEOS

 Marant AV10 to procesor kina domowego, który ma dostarczyć najwyższy poziom wydajności i możliwości dla referencyjnych systemów kina domowego. Wyposażono go w siedem wejść HDMI 2.1, z których każde jest kompatybilne z 8K UHD, platformę streamingową HEOS® Built-In, korekcję akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32, Dolby Atmos i DTS:X Pro, Auro-3D, a także wiele wejść i zbalansowane wyjścia przedwzmacniacza dla wszystkich kanałów i czterech niezależnych subwooferów. AV 10 jest kompatybilny z Wi-Fi oraz Bluetooth. W zestawie z Marantz AV 10 stworzyć elitarny, referencyjny system kina domowego.

 Marantz AV10

 

Marantz AV 10 jest wyposażony w siedem standardowych wejść HDMI 2.1 z dwoma wyjściami HDMI 2.1 dla strefy głównej i trzecim wyjściem HDMI 2.1 dla strefy dodatkowej. Wejścia/wyjścia HDMI 2.1 obsługują HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision, skalowanie w górę do Ultra HD 8K przy 60 klatkach na sekundę i 3D Pass-Through. Mogą również obsługiwać technologie VRR, ALLM, QMS i QFT do optymalizacji gier wideo oraz eARC dla dźwięku. Posiada również pięć wejść analogowych, w tym zbalansowane XLR, dwa wejścia optyczne, dwa wejścia koncentryczne oraz czterech wyjścia na subwoofery. Idealne połączenie tradycyjnych wejść analogowych i cyfrowych oraz kompatybilność z gramofonami sprawiają, że AV 10 jest idealnym partnerem niezależnie od tego, jak zdecydujesz się słuchać.

Marantz AV10

Marantz dostarcza charakterystyczne ciepłe i dynamiczne brzmienie. AV 10 został zaprojektowany tak, by stworzyć najbardziej niezapomniane wrażenia z kina domowego. Dyskretne moduły HDAM i wzmocnienie current feedback oraz inne technologie zastosowane w AV 10 podnoszą wydajność Twojego kina znacznie ponad oczekiwania. Marantz AV10 umożliwia dostęp do serwisów streamingowych takich jak Amazon Music, Deezer, Tidal, SoundCloud oraz Spotify Connect.

Dzięki rozbudowanym opcjom łączności i wysoce wydajnym podstawom technologicznym możesz dodawać nowe komponenty, aby rozbudowywać swój system przez wiele lat. Przetwarzanie 15.4 kanałowe i wyjścia zapewniają różne opcje konfiguracji głośników. Podłącz procesor AV 10 z wielokanałową końcówką mocy AMP 10, aby uzyskać idealnie dopasowane wzmocnienie lub rozpocznij swoją przygodę w kinie z mniejszą liczbą kanałów i dodawaj je w miarę wzrostu potrzeb.

Marantz AV10

Marantz AV 10 dostarcza bogaty asortyment łączności i opcji konfiguracji. Swoje głośniki możesz dostroić dzięki dołączonemu oprogramowaniu Audyssey MultEQ XT32, dzięki czemu nawet wymagające przestrzenie akustyczne staną się idealnym środowiskiem odsłuchowym. Aktualizacja do Dirac Live (wymaga płatnej licencji) umożliwia doświadczonym użytkownikom przeprowadzanie profesjonalnej zdalnej kalibracji.

Marantz AV10

Chociaż AV 10 może wydawać się skomplikowany, codzienne użytkowanie i konfiguracja są banalnie proste. Dołączona skrócona instrukcja obsługi i procedura konfiguracji na ekranie ułatwiają konfigurację. Dołączony metalowy pilot z podświetleniem zapewnia dostęp do najczęściej używanych funkcji. Zaawansowana łączność HDMI umożliwia korzystanie z pilota telewizora do zasilania i głośności. Uwzględniono obsługę wszystkich głównych protokołów automatyki domowej. 

Marantz AMP10

Marantz AMP10 to niezwykle potężny 16 kanałowy wzmacniacz, dostarcza moc 200 watów na kanał przy 8 omach i 400 watów na kanał przy 4 omach, a przy tym wykorzystuje nowo opracowane wzmocnienie klasy D.

Marantz AMP10

Marantz AMP10 łączy bardzo wysoką moc wyjściową i dużą liczbę kanałów, aby stworzyć wzmacniacz referencyjny, zapewniający najwyższą wydajność kina domowego. Oddzielne zasilacze dla sekcji liniowej i wysokiej mocy zapewniają pełną klarowność sygnału od wejścia do wyjścia. 

AMP10 przeciwstawia się powszechnej logice, że nie można mieć dużej mocy i dużej liczby kanałów w jednej obudowie. Marantz zaprojektował 16 kanałowy wzmacniacz o mocy 200 W na kanał, który działa na niezwykle wysokich poziomach bez utraty wierności dźwięku. Niestandardowe wzmocnienie klasy D jest bardzo wydajne, a strategicznie umieszczone, ciche wentylatory zapewniają optymalną pracę urządzenia nawet w bardzo dynamicznych warunkach.

Marantz AMP10

 

Zamontowany pośrodku i dyskretnie podświetlony analogowy miernik poziomu jest drobiazgowo szczegółowy, jak doskonały zegarek. Jest zarówno funkcjonalny, jak i stanowi hołd dla wczesnych produktów Marantz. 

Marantz AMP10

Marantz zapewnia bogaty asortyment połączeń i opcji konfiguracji, dzięki którym AMP 10 będzie Twoim idealnym wzmacniaczem. Podczas gdy każdy z 16 kanałów może działać niezależnie, pary kanałów można również przełączyć w tryb bi-amp w celu izolowania od siebie pasm częstotliwości lub w tryb BTL, aby wytworzyć do 400 watów na kanał przy 8 omach dla najwyższych wymagań sprzętowych.

Pozłacane złącza RCA i wysokiej jakości złącza XLR akceptują wejście audio z większości procesorów dźwięku przestrzennego. Niestandardowe terminale głośnikowe Marantz SPK 1+ są ergonomiczne i zapewniają najlepsze możliwe połączenie z kablami głośnikowymi. Niskie zniekształcenia i duża moc wyjściowa dostarczają wystarczającą moc do praktycznie każdej konfiguracji głośników, aby zmaksymalizować wydajność w każdym pomieszczeniu.

Marantz AMP10

Za pomocą dołączonego kabla można przesyłać informacje sterujące i statusowe z AMP10 do AV10, ułatwiając sterowanie siecią i automatyzację. 

Specyfikacja Marantz AV10 w sklep.RMS.pl >>

Specyfikacja Marantz AMP10 w sklep.RMS.pl >>