Nowy transport strumieniowy Lumin U2

Lumin U2 to transport strumieniowy najnowszej generacji, wyposażony w najlepsze komponenty LUMIN. Choć Lumin U2 opiera się na tej samej filozofii projektowania, co Lumin T3, to korzysta również  z innych rozwiązań  zastosowanych w urządzeniach tego producenta. Znajdziemy w nim konstrukcję obudowy, liniowe zasilanie i tzw. podwójną sieć znaną z wielokrotnie nagradzanego LUMIN P1. 

Lumin U2 posiada dwa porty LAN, które mogą być wykorzystywane równolegle. Możemy podłączyć się równocześnie do sieci domowej i bezpośrednio do dysku NAS. Wejście optyczne SFP 1000Base-T Gigabit Ethernet umożliwia odizolowanie się od zakłóceń obecnych w sieci. W ten sposób pierwszy port LAN umożliwia połączenie z serwisami przesyłania strumieniowego, np. Tidal, a drugi z dysku sieciowego NAS. 

Nowy transport sieciowy Lumin U2 jest skierowany do wszystkich audiofili, którzy już posiadają znakomity przetwornik cyfrowo-analogowy i chcą poszerzyć swój system audio o urządzenie do przesyłania strumieniowego. Lumin U2 został pomyślany jako tak zwane rozwiązanie Pure Digital. Nowy procesor zapewnia natywne odtwarzanie DSD512 i PCM768 oraz większą elastyczność resamplingu. Upsampling i downsampling możliwy jest do każdego obsługiwanego formatu do DSD256/PCM384.

Lumin U2

Lumin U2 obsługuje następujące serwisy streamingowe: TIDAL, TIDAL Connect, Spotify Connect, MQA, Roon Ready, Qobuz, FLAC Lossless Radio, TuneIn Radio. Jest kompatybilny z AirPlay oraz Multi-Room.

Obsługiwane formaty plików audio:
Bezstratne DSD: DSF (DSD), DIFF (DSD), DoP (DSD)
Bezstratny PCM: FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF
Skompresowany (stratny) dźwięk: MP3, AAC (M4A)
MQA

Obsługiwane częstotliowści próbkowania i  głębia bitowa:

 • PCM, 44.1–768kHz, 16–32-bit, Stereo
 • DSD512 1-bit, Stereo

Zamiast domyślnego algorytmu przetwarzania użytkownicy LUMIN mogą skorzystać z Leedh Processing Volume Control. To innowacyjny, bezstratny algorytm cyfrowej regulacji głośności, który dokładnie modyfikuje dokładnie amplitudę sygnału cyfrowego, bez zmiany jego kształtu i bez utraty informacji, zachowując integralność informacji audio podczas późniejszej konwersji DAC.

Najważniejsze cechy:

 • Nowy procesor zapewnia większą elastyczność resamplingu
 • Nowy zintegrowany toroidalny zasilacz liniowy i obudowa typu „wszystko w jednym”
 • Odtwarzanie DSD512 i PCM768
 • Kontrola głośności - Leedh Processing Volume Control
 • Sieć światłowodowa zapewnia całkowitą izolację od szumu cyfrowego sieci
 • Zwiększona pojemność dla przyszłych aktualizacji
 • 3 porty USB, w tym NOWE dedykowane, ciche wyjście USB
 • Wbudowany dwu-sieciowy interfejs z przełącznikiem sieciowym
 • System zegarowy (4 kryształowe oscylatory) o wyjątkowo niskim poziomie szumów fazowych
 • Bezstratna regulacja głośności Leedh Processing

Transport sieciowy Lumin U2 ma aluminiową obudowę obrabianą CNC, która charakteryzuje się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale  także dzięki szczególnie wysokiej sztywności, chroni przed zakłóceniami. Nowe wykończenie zaczerpnięte z wysokiej klasy Lumin P1 ułatwia utrzymanie urządzenia w czystości. Lumin U2 dostępny jest w kolorze czarnym oraz srebrnym.

Specyfikacja Lumin U2 w sklep.RMS.pl>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - odtwarzacze strumieniowe