Nowa usługa głosowa w Spotify - DJ AI

Spotify, który podkreśla, że personalizacja leży u podstaw tego serwisu, testuje właśnie nową usługę DJ AI, bazującą na OpenAI. Funkcję tę zapewne docenią użytkownicy, którzy korzystają ze Spotify w sytuacji, gdy nie mogą patrzeć na ekran, np. w trakcie prowadzenia samochodu.

Spotify DJ AI

Dzięki technologii głosowej AI osobisty DJ podpowiada wyselekcjonowane rekomendacje muzyczne wraz z komentarzami dotyczącymi utworów i wykonawców. DJ AI sprawdzi, co może Ci się spodobać i dostarczy strumień utworów wybranych specjalnie dla Ciebie i pod kątem twojego gustu muzycznego. Spersonalizowany doradca bierze pod uwagę najnowszą muzykę, a także wcześniej polubione utwory. Jeżeli nie spodoba Ci się dana propozycja, wystarczy nacisnąć przycisk DJ w prawym dolnym rogu ekranu i zostaniesz przeniesiony do innego gatunku, wykonawcy lub nastroju. DJ AI uczy się w trakcie użytkowania, także im więcej słuchasz i pokazujesz DJ-owi, co lubisz (i nie lubisz), tym bardziej trafione będą jego rekomendacje.

Spotify DJ AI

Wprowadzenie nowej usługi wykorzystującej sztuczną inteligencję to efekt m.in. przejęcia przez Spotify londyńskiego startup-u Sonantic, który rozwinął platformę głosową AI symulującą ludzki głos z tekstu. Aby stworzyć model głosu DJ-a, Spotify nawiązał współpracę z Xavierem „X” Jerniganem, gospodarzem pierwszego porannego programu Spotify, The Get Up.

Spotify

Na początku DJ AI będzie dostępny w języku angielskim tylko dla użytkowników Spotify Premium w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a jeśli znajdzie się z życzliwym przyjęciem, jest szansa, że zostanie wdrożona także w Europie.

Zobacz urządzenia umożliwiające korzystanie ze Spotify na sklep.RMS.pl >>