Sala kina domowego certyfikowana THX Dominus na High End Munich 2023

Odwiedzający High End Munich 2023 będą mieli nietuzinkową okazję osobiście przekonać się dlaczego głośniki Perlisten Audio uznawane są za najlepszy wybór do odtwarzania dźwięku w systemie kina domowego (i nie tylko). Stanie się tak dzięki temu, że po raz pierwszy na wystawie High End w Monachium zostaną zaprezentowane demonstracyjne sale kinowe spełniające restrykcyjne wymogi certyfikacji THX Dominus! Znajdziesz je w Atrium 3.1, sale D111 i C112.

Luksusowa sala kina domowego na 15 miejsc z imponującym systemem dźwięku przestrzennego Perlisten Audio 11.7.6 opierać się będzie na głośnikach: ściennych Perlisten Audio z serii S oraz siedmiu subwooferach Perlisten Audio z serii D, które mogą pochwalić się najwyższym certyfikatem THX - Dominus.

Od początku istnienia Perlisten Audio działa w partnerstwie z firmą THX. Nic dziwnego, łączy ich ten sam cel – dostarczenie doskonałej wierności dźwięku i obrazu w jakości zgodnej z wizją artysty, zarówno w systemach stereofonicznych, jak i wielokanałowych. W referencyjnej serii S w centralnej części falowodu znajduje się 28-milimetrowa kopułka berylowa, a nad nią i poniżej – dwie ultralekkie kopułki 28 mm TPCD zbudowane z dwóch warstw tworzywa TeXtreme - cienkiej plecionki karbonowej. Konstrukcja zamkniętej obudowy z tylną ścianą z wytłaczanego aluminium o grubości 4 mm reprezentuje jakość rodem z obudowy wysokiej klasy wzmacniaczy. Wyłożono ją bitumiczną warstwą tłumiącą, która minimalizuje wibracje obudowy.

W efekcie otrzymujemy głośniki ścienne, które zapewniają stałą wydajność oraz spójność i liniowość pasma przenoszenia. Płytka, 10-centymetrowa (4cali) głębokość montażu natomiast znacznie zmniejsza przenikanie dźwięku do sąsiednich pomieszczeń. Najwyższa seria S ściennych głośników Perlisten In-Wall zawiera pięć modeli: Prelisten S7i-LR oraz S7i-C zbudowano na bazie referencyjnego modelu kolumn podłogowych Perlisten S7t, Perlisten S5i-LR oraz S5i-C – na bazie kolumny Perlisten S5m, a S4i-LCRS wykorzystuje technologie znane z modelu S4b.

"Cieszymy się, mówi Lars Johansen, dyrektor ds. Sprzedaży Perlisten Audio, że możemy współuczestniczyć w stworzeniu tej wyjątkowej salki kinowej, która pozwoli znawcom branży, profesjonalnym instalatorom i wszystkim zainteresowanym poznać smak przyszłości kina domowego, w którym klarowny i dokładny dźwięk dostarczany jest niezależnie od rodzaju treści".

Bezkompromisowym głośnikom Perlisten Audio partnerować będzie wysokowydajny procesor kina domowego StormAudio ISP Elite MK3, którego pakiet funkcji zadowoli nawet najbardziej wymagających entuzjastów kina domowego.

Zaawansowany projekt demonstracyjnej salki kinowej, który został przygotowany specjalnie na High End Munich zaprezentuje także sposób w jaki Dirac Live Active Room Treatment, który łączy w sobie technologie Dirac Live Room Correction oraz Dirac Live Bass Control, może zoptymalizować wyjście audio dla dowolnego systemu z dwoma lub więcej głośnikami, w dowolnym pomieszczeniu, równocześnie zmniejszając potrzebę stosowania pasywnych narzędzi, takich jak pułapki basowe lub panele akustyczne.

Aktualizacja Dirac Live

Dirac Live Active Room Treatment będzie dostępny bezpłatnie do wszystkich urządzeń StormAudio zamówionych od 1 stycznia 2023 r. poprzez aktualizację oprogramowania. Starsze urządzenia, po aktualizacji oprogramowania do wersji z wiosny 2023r. będzie można rozszerzyć o Dirac Live Active Room Treatment po zakupie licencji w sklepie internetowym Dirac.

Za obraz będzie odpowiadał projektor marki Barco Residential, która od 30 lat tworzy projektory najwyższej klasy, a wydajnością i jakością będzie w stanie dorównać klasie zastosowanego audio. Model Njord to projektor laserowy, dostarczając niewiarygodnie jasny i szczegółowy obraz ze spektakularną wiernością kolorów,  sprawdzi się nawet w trudnych warunkach dobrze oświetlonych pomieszczeń. Zastosowano w nim nową elektronika Pulse, zaprojektowaną do przetwarzania 4K z HDMI 2.0a i HDCP 2.2, a silnik optyczny wykorzystuje najnowszy chipset 0,9" DMD DLP, dostarczając 5120 x 2160 pikseli na ekran. Njord oferuje również HDR, zmotoryzowane obiektywy i unikalny RealColor firmy.

Twórcy Gwiezdnych Wojen, po tym jak usłyszeli jak ich film brzmi w kinach, nie mogli uwierzyć, że jest to ten sam materiał, który stworzyli. W efekcie, w 1983 roku George Lucas zakłada firmę THX Ltd., która opracowała wytyczne jak projektować sale kinowe, aby zapewniały profesjonalne, ale neutralne wrażenia audiowizualne, które będą zgodne z tym jak wyobrażał to sobie twórca. Obecnie certyfikat THX, otrzymywany po pozytywnym przejściu serii rygorystycznych testów, funkcjonuje jako globalny gwarant jakości kina domowego i komercyjnego.

seria Perlisten In Wall

THX Dominus to najnowsza i najwyższa klasa wydajności certyfikatu THX, co do której postawiono najwyższe wymagania. Dominus odnosi się do pomieszczeń kinowych mieszczących się w kategorii pomiędzy dużymi kinami domowymi a kinami komercyjnymi, o powierzchni do 184m3 i odległości oglądania do 6 metrów (odpowiednio do 6500 stóp sześciennych i do 20 stóp). Opierając się na zastrzeżonej metodologii testowania, inżynierowie THX zwracają szczególną uwagę na poziomy zniekształceń przy dużych głośnościach.

Po raz pierwszy jakość THX najwyższego rzędu trafia na High End Munich. Sala kina domowego, które zostanie zaprezentowana na targach w tym roku, łączy w sobie najnowsze osiągnięcia w zakresie optymalizacji pomieszczenia, przetwarzania sygnału audio i konstrukcji głośników. Koniecznie zajrzyj do Atrium 3.1, sale D111 i C112, 

Głośniki instalacyjne Perlisten Audio In-Wall w sklep.RMS.pl >>
Nowy poziom dźwięku w kinie domowym: THX Dominus >>
THX – historia certyfikatu, czyli Gwiezdne Wojny, George Lucas i dźwięk przestrzenny >>