Zestaw dCS Lina System – teraz także w srebrnym kolorze

3-modułowy zestaw dCS Lina, który do tej pory dostępny był w kolorze czarnym, w 2024 roku będzie można nabyć także w srebrnym wykończeniu. Obudowy komponentów Lina wykonane są z aluminium, następnie są one frezowane i malowane, aby zapewnić gładkie, trwałe i przyjemne w dotyku wykończenie. Srebrne wykończenie Lina pozwoli na dopasowanie ich do anodowanego wykończenia pozostałych urządzeń z portfolio dCS: Vivaldi, Rossini i Bartók.

Modułowa konstrukcja dCS Lina składa się z trzech wysokiej klasy komponentów: przetwornika cyfrowo-analogowego z odtwarzaczem sieciowym, mocnego wzmacniacza słuchawkowego i referencyjnego zegara pierwszego stopnia, które możesz skonfigurować pod kątem najlepszego dopasowania do Twojej przestrzeni – w ułożeniu pionowym lub obok siebie. Każdy element systemu dCS Lina został starannie zaprojektowany, ręcznie zamontowany w Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii, a następnie gruntownie przetestowany, aby zapewnić najwyższy poziom jakości i niezawodności. 

dCS Lina Headphone Amplifier, czyli mocny wzmacniacz słuchawkowy z systemem servo DC

dCS Lina Headphone Amplifier, to mocny wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki zaawansowanej zbalansowanej konstrukcji, gwarantuje stałą wydajność oraz niezwykłą wierność odtwarzanego brzmienia. Niska impedancja wyjściowa zapewnia optymalny dźwięk i pozwala w pełni wykorzystać potencjał nawet najbardziej czułych słuchawek, w tym dokanałowych monitorów (IEM) i zarazem bardzo wymagających słuchawek planarnych. Dzięki bardzo niskiemu poziomowi szumów, szerokiemu zakresowi dynamiki i doskonałej liniowości, ujawni prawdziwy dźwięk i charakter Twojej muzyki.

Zestaw dCS Lina System

Od rozmieszczenia komponentów wewnętrznych, poprzez projekt obwodów, elektroniki i obudowy, konstrukcja wzmacniacza słuchawkowego dCS Lina została zaprojektowana tak, by przy każdym odsłuchu zapewniać najwyższy poziom wydajności, jakości i niezawodności.

Wzmacniacz słuchawkowy dCS Lina klasy AB w połączeniu z przetwornikiem cyfrowo-analogowym dCS Lina dostarcza bezprecedensowe wrażenia odsłuchowe, jednak dzięki szerokiej gamie wejść, zbalansowanych (zbuforowanych i niezbuforowanych) oraz niezbalansowanych, dCS Lina Headphone Amplifier można używać indywidualnie z dowolnym zestawem słuchawkowym High-End. Jest kompatybilny ze źródłami cyfrowymi zarówno o wysokiej jak i niskiej impedancji.

dCS Lina Network DAC, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy, z odtwarzaczem strumieniowym

Lina Network DAC to zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy, z odtwarzaczem strumieniowym. Elastyczna architektura oparta o układy FPGA oraz możliwość wprowadzania nowych funkcji i ulepszeń poprzez bieżące, proste aktualizacje oprogramowania zapewniają długą żywotność oraz ponadczasową przyjemność użytkowania.

Zestaw dCS Lina System


Tworząc Lina Network DAC opierano się zatem na autorskich, sprawdzonych technologii dCS, takich jak platforma sterująca Digital Processing Platform, która gwarantują wyjątkowy dźwięk i zapewniają odtwarzanie dźwięku z absolutną integralnością. Znajdziemy tu także zastrzeżony system konwersji cyfrowo-analogowej Ring DAC™ słynący z ultraszerokiego pasma, technicznej dokładności i zdolności do ujawniania zdumiewających poziomów szczegółowości w nagraniach cyfrowych. Ten unikalny komponent jest integralną częścią systemów dCS i pozostaje niezrównany pod względem swoich możliwości dźwiękowych i technicznych.

Zestaw dCS Lina System

 

dCS Lina Network DAC został wprowadzony na rynek w 2022 roku z możliwością wyboru tylko dwóch filtrów, F1 i F2. Aktualizacja 2.0 wprowadziła cztery nowe filtry PCM oraz dodatkowy filtr DSD [F5] z rozluźnionym roll-offem i gładszą reakcją fazową. Dzięki temu liczba filtrów dostępnych w przetworniku cyfrowo-analogowym Lina Network jest zgodna z naszymi przetwornikami cyfrowo-analogowymi Rossini i Bartók i daje słuchaczom jeszcze większą kontrolę nad wydajnością systemu. Funkcja kontroli balansu umożliwia regulację balansu lewego i prawego kanału. Oznacza to, że właściciele przetworników cyfrowo-analogowych dCS Lina Network mogą teraz regulować głośność każdego kanału z osobna i kompensować różnice w głośności między lewym i prawym kanałem, które występują czy to z powodu problemów systemowych, takich jak nieidealne rozmieszczenie głośników czy braku równowagi słuchowej – w celu uzyskania bardziej naturalnej prezentacji dźwięku.

Aplikacja dCS Mosaic, kompatybilna z Android oraz iOS, oferuje wygodne, intuicyjne odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła – TIDAL, Spotify, Deezer, Qobuz, radio internetowe czy Apple AirPlay. oraz zarządzanie ustawieniami urządzenia. dCS Lina Network DAC może być używany zarówno indywidualnie jak i jako część kompletnego referencyjnego systemu słuchawkowego dCS.

dCS Lina Master Clock Generator, czyli zegar taktujący dla przetwornika cyfrowo-analogowego DAC

dCS Lina Master Clock to wzorcowy zegar główny pierwszego stopnia, który wykorzystując dwa oscylatory kryształowe, jeden dla 44.1 kHz, a drugi dla 48 kHz, zapewnia niezwykle precyzyjne i stabilne wsparcie taktowania dla przetworników DAC, przy wszystkich formatach i częstotliwościach audio, nawet w zmiennych warunkach.

Zestaw dCS Lina System

Cichy, ale nie mniej imponujący komponent systemu słuchawkowego dCS Lina, umożliwia połączenie przetwornika cyfrowo-analogowego Lina Network DAC z głównym sygnałem referencyjnym, a przy tym minimalizuje jiter i nieregularności, które mogą powodować zniekształcenia w sygnale dźwiękowym, co skutkuje znacznym wzrostem jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego lub słuchania przez USB.

dCS Lina Master Clock wykorzystuje opatentowaną technologię taktowania udoskonalaną przez ponad trzy dekady istnienia dCS, zapewniając niezrównaną precyzję i długowieczność. Jako samodzielna jednostka wyprowadzona na zewnątrz przetwornika D/A, z dedykowaną obudową i odrębnym zasilaniem, zapewnia lepszą ochronę wrażliwym komponentom taktowania oraz minimalizuje ryzyko zakłóceń sygnału. Każdy oscylator kwarcowy jest dokładnie kontrolowany, by zapewnić stałą wydajność oraz integralność sygnału.

 

 Hi-endowy zestaw słuchawkowy dCS Lina w sklep.RMS.pl >>