Targi IFA Berlin 2023

ifa 2023

Targi IFA 2023 niewątpliwie także i w tym roku będą wyjątkową okazją, by z bliska zobaczyć i przetestować nowości produktowe z dziedziny elektroniki użytkowej, audio-video, elektrycznego sprzętu AGD, technologii informacyjnej i telekomunikacji. Swoje najnowsze i najlepsze produkty pokaże m.in. Audio-Technica, Sennheiser, Shure, LG, Samsung, Xgimi, Hisense, Siemens, Miele, Sharp, Panasonic, TCL, Sony, SpaceX czy Tesla.

ifa 2023

Na tegoroczną edycję, która trwać będzie od piątku 1 września do wtorku 5 września, zarejestrowało się już ponad 2 tysiące wystawców z 48 krajów. Bilety kupiło już ponad 180 000 osób ze 144 krajów. Teren 26 hal Messe Berlin podzielono na poszczególne sektory tematyczna, m.in. Informatyka i gry, Audio, AGD, Smart Home, Fitness i monitorowanie zdrowia, Komunikacja i wiele innych. W obszarze Audio możemy przyjrzeć się najnowszym propozycjom m.in. z zakresu reprodukcji dźwięk, najnowszych technologii i inteligentnych rozwiązań, systemów dźwiękowych, streamingu, głośników, słuchawek, a nawet najnowszych trendów we wzornictwie audio.

IFA 2022 w BerlinieImprezie towarzyszy bogaty program dodatkowych atrakcji, w czasie których zostaną zaprezentowane koncepcje i rozwiązania przyszłości, oraz najważniejsze kierunki rozwoju w zakresie łączności i rozwiązań SMART. Ważnym elementem targów IFA 2023 jest tzw. „Wioska Zrównoważonego Rozwoju” (Sustainability Village), w ramach której ponad 40 prelegentów omawiać będzie koncepcję zrównoważonego rozwój i tego w jaki sposób firmy i użytkownicy mogą dostosować się do nowej przyszłości. Zapowiada się ciekawe spotkanie, skoro obok gigantów takich jak Miele, Allterco czy Cisco wystąpi tam także np. Treedom, czyli platforma, która pozwala każdemu sadzić drzewa w różnych krajach świata, a dodatkowo właściciele posadzonych drzew mogą otrzymywać zdjęcia swoich drzew wraz ze współrzędnymi GPS i aktualizacjami z projektu, którego jest częścią.

ifa 2023

W ramach Wioski Zrównoważonego Rozwoju targi IFA organizują w tym roku także warsztat Mend & Repair, który będzie czynny w sobotę 2 września i niedzielę 3 września, w godzinach 10:00–18:00. W ramach tej inicjatywy zespół wolontariuszy z Repair Café w Zehlendorf w Berlinie za darmo naprawi przyniesione przez nas zepsute gadżety, czy małą elektronikę użytkową. Celem organizatorów jest pokazanie, że większość artykułów gospodarstwa domowego można naprawić oraz podniesienie świadomości społecznej dotyczącej gospodarowania odpadami.

IFA 2023 w Berlinie

IFA Next natomiast to przestrzeń, w której zaprezentuje się ponad 400 startupów z całego świata, będą dni demonstracyjne, sesje pitchingowe oraz panele inwestorskie.

Hale targowe będą otwarte w godzinach od 10:00 do 18:00.