Primare NP30
 

Skandynawskie Primare uzupełnia swoją linię stereo xx30 o odtwarzacz strumieniowy klasy hi-fi premium z dostępem do usługi nieco mniej audiofilskiej Spotify.  
To co ma wyróżniać NP30 to przede wszystkim wysokiej klasy zbalansowany tor z wyjściami XLR, co automatycznie predestynuje NP30 do łączenia z końcówkami mocy A32 lub A34.2. Ponadto na pokładzie znalazł się wysokiej klasy DAC z parametrami 32 bity / 192 kHz. Pomimo to producent domyślnie zaleca używanie przetwornika DAC30 - zaznacza to nawet na pilocie zdalnej obsługi.

Primare projektując NP30 podeszło do sprawy rozsądnie i nie zrezygnowało z rozwiązań mniej audiofilskich takich jak dostęp do wspomnianego wcześniej Spotify czy łączność Wi-Fi. Należy tu także wspomnieć o świeżo upieczonej aplikacji dla systemu iOS, która pozwala zrezygnować z pilota, który nie posiada wyświetlacza.

Poza tym, NP30 dysponuje wysokiej klasy asynchronicznym wejściem USB-B dla PC-Audio z dedykowanym sterownikiem oraz USB-A dla produktów Apple (iPod/iPhone/iPad).Producent wspomina, że złącze USB-A przyjmuje także napędy pendrive, ale nie wspomina o obsłudze systemu plików NTFS oraz milczy w kwestii tego, czy gniazdo USB obsłuży formaty audio, które działają z poziomu NAS.

odtwarzacze strumieniowe sklep rms.pl

W kwestii multimediów z serwerów NAS mamy stosunkowo mocny pakiet możliwości, który wyraża się w obsłudze plików: WAV, AIFF, FLAC, MP3, AAC, WMA, OGG, ALAC - wszystkie w trybie gapless.

Dzięki kompletowi złącz IR oraz trigger NP30 sprawdzi się jako funkcjonalne urządzenie w codziennym użytku w zwykłym salonie jak i w zaawansowanych instalacjach audio-video.
Cena i specyfikacja Primare NP30

Więcej o odtwarzaczach strumieniowych

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony