Cambridge Audio DacMagic XS
 

Cambridge Audio wprowadza do sprzedaży kolejny produkt z linii przetworników cyfrowo-analogowych DacMagic. Tym razem jest to prosty konwerter poprawiający jakość muzyki z komputera o nazwie DacMagic XS.  

Sprzęt jest niezwykle małych rozmiarów - jest mniejszy niż pudełko zapałek i waży przy tym jedynie 100g. To czyni je urządzeniem bardzo poręcznym, zachęcającym aby zabierać je ze sobą zawsze i wszędzie.
Prócz tego wygląda elegancko i trwale. Czarna, aluminiowa obudowa wyposażona jest jedynie w 2 przyciski: oznaczone "+" i "-" umożliwiające zmianę poziomu głośności na 54-stopniowej skali.


Port micro-USB umożliwia zasilenie i przesył danych z komputera za pomocą dołączonego przewodu USB. Przetwornik będzie współpracować zarówno z USB 2.0, jak i 1.0. Wyjściem z urządzenia jest standardowe gniazdo mini jack 3,5mm o oporności 0,5 Ohm.


We wnętrzu DacMagic XS kryje się 24-bitowy przetwornik DAC o nazwie kodowej ESS9023, który zapewni streamowanie dźwięku w rozdzielczościach 16/24bit i o częstotliwości próbkowania od 44.1kHz do 192kHz, w zależności od używanego standardu USB. Wbudowany wzmacniacz pozwala osiągąć moc wyjściową na poziomie 150mW, co jest zadowalającym wynikiem.


Reasumując, DacMagic XS to bardzo ciekawa pozycja dla osób często pracujących na laptopie np. w podróży czy kawiarni i kochających dźwięk najwyższej jakość. Także cena zachęca do zainteresowania się tym urządzeniem, bowiem producent wycenia go na ok. 600PLN
Zobacz cenę i specyfikację Cambridge Audio DacMagic XS USB

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony