Asus Xonar Essence STU 3
 

Asus - tajwański potentat specjalizujący się w dziedzinie sprzętu komputerowego już jakiś czas temu postanowił zdobyć część rynku audio wprowadzając do sprzedaży przetworniki DAC i zewnętrzne karty muzyczne. Niedawno wypuścił trzecią wersję znanego i uznanego już Xonar'a: Asus Xonar Essence STU III.  
Flagowy Xonar Essence STU III pod względem funkcjonalności, możemy zakwalifikować jako przetwornik cyfrowo-analogowy DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym. Na pokładzie znajdują wysokoprecyzyjne, dokładnie ze sobą skorelowane podzespoły. Zastosowano oddzielne płytki drukowane dla obwodów cyfrowych, analogowych i obwodu zasilania, co ma sprawić, że sygnał audio stanie krystalicznie czysty i wolny od przesłuchów. Mózgiem urządzenia jest mikroprocesor DSP audio C-Media CM631A, a dla każdego kanału stereo przeznaczono oddzielny przetwornik AD1955.


Nowy DAC ma fabrycznie wbudowane wzmacniacze operacyjne AD827SQ i japońskie MUSES 02, oscylatory krystaliczne (TCCO/TCXO) oraz niemieckie kondensatory WIMA FKP2. Natomiast do zasilenia komponentów inżynierowie Asusa wykorzystali zasilacz toroidalny z taśmami ze stali krzemowej, mającymi zapobiec stratom wynikającym z histerezy.


To wszystko kryje się pod solidną, obudową wykonaną ze szczotkowanego aluminium. Z przodu której znajdują się dwa regulatory głośności: jeden dla przedwzmacniacza, drugi obsługujący wyjścia słuchawkowe, szereg diod informujących o wyborze źródła sygnału, a także gniazda do podłączenia słuchawek: duży jack 6.3mm i dwa złącza zbalansowane. Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy jest w stanie napędzić słuchawki o oporności do 600Ohm.
Natomiast z tyłu urządzenia znajdziemy m.in. wyjścia 2xRCA, dwa złącza zbalansowane XLR, cyfrowe wejście optyczne, koaksjalne oraz AES/EBU. Gniazdo USB typu B pozwoli podłączyć DAC'a do komputera i przesyłać sygnał zgodny z PCM (od 44,1 do 192kHz przy 16 i 24bitach) i DSD64/DSD128 (2,8 - 5,6 MHz).


Asus Xonar Essence STU III to z pewnością urządzenie godne polecania dla osób, oczekujących elastyczności i najwyższej jakości dźwięku ze swoich komputerów. W zestawie znajdziemy pełne okablowanie, sterowniki ASIO oraz pilot zdalnego sterowania. Produkt wyceniono na ponad 7.000PLN.
Cena i specyfikacja Asus Xonar Essence STU 3
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony