TAD Evolution D1000
 


Japoński producent sprzętu audio hi-end - TAD, zaprezentował w belgijskim Ghent nowe produkty serii 1000. Inżynierowie firmy dysponujący ogromnym zasobami badawczo-rozwojowymi, zapewnionymi przez Pioniera dołożyli wszelkich starań, aby nowe urządzenia reprezentowały najwyższy poziom jakości i szczegółowości audio. Jedną z nowych pozycji jest odtwarzacz CD/SACD Evolution TAD-D1000.  Aluminiowa obudowa kryje w sobie nowoopracowany układ zegara UPCG o wysokim odstępie sygnału od szumu, będący odpowiednikiem zegara stosowanego w topowym odtwarzaczu TAD D600. To Układ bazujący na metodach stosowanych w stacjach bazowych ultra-szybkich sieci cyfrowych, niwelujący efekt jittera. Dodatkową zaletą jest utrzymywanie zegara w temperaturze pokojowej, bez względu na temperaturę otoczenia, co sprawia, że układ jest gotowy do pracy na optymalnym poziomie zaraz po włączeniu i ma zachować swoje parametry przez wiele lat.


W sekcji przetwornika D/A zastosowano niezależnie w lewym i prawym kanale dwa układy Burr Brown PCM1794A. Chip ten łączy wysoką odporność na szumy i szybką odpowiedź impulsową, dzięki czemu konwersja sygnału jest niemal idealna.


Z tyłu odtwarzacza znajdziemy m.in. złącze USB typu B, gniazda RCA, zbalansowane XLR i oczywiście złącza cyfrowe: optyczne i koaksjalne. Wejście USB Audio Class 2.0 zostało wyposażone w specjalnie opracowany, asynchroniczny układ odbiornika. Ponieważ przychodzący sygnał zależny jest od zegara głównego, jest on taktowany z najwyższą możliwą precyzją. Możemy tą drogą przesłać sygnał PCM aż do 32 bitów i 384 kHz, a sygnał DSD do dwukrotnie wyższej wartości niż na płytach SACD. Całość zasilana jest z dużym toroidalnym transformatorem umieszczonym w komorze, odseparowanej od sekcji analogowej i cyfrowej.


Obudowę wykonano z aluminium o grubości 8mm. W celu redukcji wibracji obniżono środek ciężkości urządzenia, a także przykręcono mechanizm napędowy odtwarzacza do chasis, w taki sosób by dodatkowo obiżyć wpływ wibracji pochodzących od silnika. Szuflada została wykonana z precyzyjnie wyfrezowanego aluminium, charakteryzującego się niskimi wibracjami i wysoką sztywnością.
Odtwarzacz CD/SACD Evolution TAD-D1000 to najwyższej klasy sprzęt, za który trzeba zapłacić także stosunkowo duże pieniądze, bowiem wyceniono go na ok 72000PLN.
Cena i specyfikacja TAD Evolution D1000


Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony