TAD Evolution DA1000
 


Obok opisywanego już odtwarzacza CD/SACD D-1000, TAD wprowadza do sprzedaży także wysokiej klasy przetwornik DAC - Evolution DA-1000. Podobnie jak odtwarzacz jest to urządzenie należące do półki topowego hi-end, przeznaczenia do tworzenia jednej całości z produktami firmy TAD.  
Zewnętrznie jak i wewnętrznie odtwarzacz i przetwornik są podobne do siebie. Wyważona, gruba, aluminiowa obudowa kryje w sobie zaawansowane technologie i podzespoły najwyższej klasy odpowiedzialne za najdokładniejsze przetwarzanie i generowanie sygnału audio. Znajdziemy tu chip UPCG ukierunkowany na najwyższy odstęp sygnału od szumu. Za konwersję audio odpowiedzialne są dwa mikroukłady Burr Brown PCM1794A - po jednym dla lewego i prawego kanału. Do zasilenia urządzenia użyto specjalnie zaprojektowanego, dużego transformatora toroidalnego umożliwiającego odtwarzanie muzyki z wysoką dynamiką i szybkim atakiem.


Z tyłu znajdziemy ten sam zestaw złącz cyfrowych i analogowych co w D-1000, a mianowicie gniazda koaksjalne, optyczne, złącza RCA stereo i zbalansowane XLR, a także AES/EBU i port USB ze specjalnym układem odbiornika asynchronicznego, umożliwiający przesył sygnału PCM do rozdzielczości aż do 32bitów i 384kHz.


Z przodu natomiast, znajduje się wyjście słuchawkowe 6.3mm dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego z niezależnym układem regulacji siły głosu. Wzmacniacz, oparty całkowicie na dyskretnych komponentach obsługuje słuchawki o bardzo dużej rozpiętości impedancji – od 8 do 600 Ω, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem z dowolnymi słuchawkami.


Dzięki funkcji regulacji siły głosu w przetworniku TAD-DA1000 możliwe jest bezpośrednie podłączenie go do wysokiej klasy wzmacniacza mocy, bez użycia przedwzmacniacza, redukując tym samym liczbę urządzeń w systemie.
Przetwornik DAC DA-1000 wyceniono na ok. 60000PLN.
Cena i specyfikacja TAD Evolution DA1000Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony