Denon DA-300USB
 


Denon debiutuje na rynku przetworników DAC. W lutym wprowadza do sprzedaży urządzenie o symbolu DA-300USB, który będzie połączeniem DAC'a ze wzmacniaczem słuchawkowym. Sprzęt będzie uzbrojony w układ Advanced AL32 Processing oraz technologię przetwarzania cyfrowego sygnału audio na analogowy o wysokiej jakości 32bitów i 192kHz.  

Kompaktowy DAC z zewnątrz wygląda bardzo przyjemnie. Srebrna obudowa zamyka czarny panel przedni, na którym umieszczono niezbędne rzeczy: przycisk On/Off, pokrętło głośności, wyjście słuchawkowe duży jack 6.3mm, dotykowy przełącznik wejść, a także wyświetlacz OLED. Na nim wyświetlane są informacje o wybranym źródle, poziomie głośności słuchawek i rozdzielczości sygnału wejściowego. Urządzenie można ustawić poziomo, a przy pomocy podstawki znajdującej się w zestawie - także pionowo. Wyświetlacz automatycznie dopasuje się do ułożenia przetwornika. Na tylnym panelu umiejscowiono wyjście 2x RCA, oraz wejścia cyfrowe: jedno koaksjalne, dwa optyczne oraz port USB typu B pracujący w trybie asynchronicznym, dzięki któremu możliwe jest streamowanie muzyki z dysku komputera lub Internetu. Komputer rozpozna przetwornik jako urządzenie plug'n'play - zewnętrzną kartę dźwiękową.

przetwornik DAC sklep rms.pl

Wewnątrz DA-300USB znalazł się Advanced AL32 Processing, który w połączeniu z konwersją o rozdzielczości 32bitów i częstotliwości 192kHz - jak zapewnia producent - pozwoli generować sygnał audio z jakością przewyższającą poziom oferowany przez standardowe techniki konwersji wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo wykorzystano wysokiej jakości komponenty, a konstrukcja zegara DAC oraz obwody izolujące mają minimalizować zniekształcenia i szumy pochodzące od komputera.


Sprzęt dostępny będzie w cenie ok 1700PLN.
Cena i specyfikacja Denon DA-300USB
Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony