Monitor Audio Airstream A100
 


Jedną z ciekawszych pozycji na tegorocznych targach CES był AirStream A100 od Monitor Audio. Producent specjalizujący się głównie w produkcji głośników i kolumn głośnikowych stworzył urządzenie będące odtwarzaczem strumieniowym z wbudowanym wzmacniaczem pracującym w klasie A/B.  Z zewnątrz sprzęt charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem. Obudowa posiada łukowaty kształt i jest zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było ustawić pionowo lub poziomo w zależności od własnych preferencji. Z przodu na aluminiowej listwie zainstalowano przyciski sterujące.


Z tyłu znalazły się złącza analogowe 2xRCA - wyjście oraz wejście, wejście cyfrowe optyczne oraz dwa wyjścia głośnikowe. Wbudowany wzmacniacz zapewni 50W na kanał i napędzi mniej wymagające kolumny. Dodatkowo wbudowane wyjście subwooferowe pozwalające stworzyć system 2.1.

W środku znalazł się przetwornik DAC pracujący z rozdzielczością maksymalna 24/96. Urządzenie będzie odtwarzać cyfrowe formaty audio m.in. ACC, ALAC, LPCM czy MP3. Za streamowanie muzyki odpowiedzialny jest wbudowany moduł Wi-Fi z DLNA do przesyłania z MAC, PC czy dysku NAS oraz AirPlay, który pozwoli na bezpośredni przesył sygnału audio z urządzeń Apple'a. Istnieje także możliwość połączenia z Spotify, Last.fm i YouTube.


Producent wprowadzi AirStreama A100 do sprzedaży w marcu. Produkt będzie dostępny w czarnym i białym kolorze, natomiast przewidywana cena może wynieść ok 2000PLN.
Cena i specyfikacja Monitor Audio Airstream A100Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony