Astell&Kern Angie
 


Od czasów Erica Claptona i The Rolling Stones Layla i Angie nie są już zwykłymi, kobiecymi imionami, niewyróżniającymi się spośród dziesiątek innych. Świetnie wyczuli to specjaliści od marketingu w Astell&Kern. Świeżo wprowadzone do serii Siren słuchawki dokanałowe zostały ochrzczone na cześć bohaterek tych utworów.

Po spotkaniu z Laylą przedstawiamy Państwu jej młodszą siostrę, Angie.

Astell&Kern Angie
Trzecią w serii parą - obok Roxanne i Layli - jest Angie, dla której inspiracją była kultowy utwor zespołu The Rolling Stones autorstwa Micka Jaggera i Keitha Richardsa, który został nagrany na przełomie listopada i grudnia 1972 roku. "Angie" to ballada z gitarą akustyczną w roli głównej, opowiadająca o rozstaniu. Richards, który w większości napisał muzykę i tekst, przyznał w swojej autobiografii, że za imieniem Angie kryła się heroina. Utwór w rzeczywistości opowiada o próbie zerwania z nałogiem, jaką gitarzysta podejmował podczas detoksu w Szwajcarii.

Angie Astell&Kern jest młodszą siostrą Layli. Posiada ona mniej przetworników, niż wyższy model. Nie zmienia to faktu, że konstrukcja wciąż imponuje - podwójne przetworniki niskotonowe, podwójne średniotonowe, poczwórne wysokotonowe w każdej ze słuchawek! Ta niespotykana w żadnych innych słuchawkach dokanałowych konfiguracja gwarantuje niezwykle precyzyjną reprodukcję każdego materialu źródłowego. Jakość audio jest referencyjna.

Astell&Kern Angie


Wykonanie słuchawek przywołuje skojarzenia z małym poligonem. Przetworniki ukryte są w obudowach z kevlaru - materiału wykorzystywanego w produkcji m.in. kamizelek kuloodpornych, kasków i pancerzach lotniskowców. Karbonowy skręcany przewód łączy się z przetwornikami 4-pinowym złączem wykonanym z maszynowo wzmacnianego aluminium. Bez wątpienia waga superciężka.

Astell&Kern Angie

W zestawie, oprócz samych słuchawek, dostajemy stylowe okrągłe pudełeczko z laserowo wykonanym napisem, przedłużacz do kabla zakończony mini-jackiem (standardowy kabel dedykowany jest do odtwarzaczy Astell&Kern i posiada złącze 2.5mm), 8 wymiennych wkładek dousznych oraz śrubokręcik do regulacji poziomu basu (sic!).
Cena i specyfikacja Astell&Kern Angie w sklepie RMS.pl
Astell&Kern Angie

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony