HDMI 2.0a z HDR
 

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Netflix przygotowuje się do wprowadzenia do oferty materiałów w najnowszej technologii wyświetlania obrazu high-dynamic range. Wydawało się, że jest to dalekosiężne posunięcie - okazuje się, że nie tak bardzo. Świadectwem rozwoju technologii jest wprowadzenie nowego standardu HDMI 2.0a, którego najważniejszą cechą jest właśnie obsługa formatu HDR.

HDMI 2.0a Stwierdziliśmy, że HDR będzie kluczowym kierunkiem rozwoju przemysłu video. Nasze wsparcie dla tej technologii wyraża się w wyposażeniu ponad 800 urządzeń HDMI 2.0 w możliwość obsługi HDR i włączeniu tego formatu do całego systemu HDMI. - powiedział Robert Blanchar, prezes spółki HDMI Forum. W miarę rozszerzania standardów CEA, HDMI Forum zamierza rozwijać HDMI tak, aby był on zgodny z obowiązującymi w branży normami.

Poprzez wsparcie HDR, specyfikacja HDMI kontynuuje zwyczaj wspierania najnowszych formatów i technologii, z których korzystają najnowsze produkty przemysłu filmowego - dodaje Arnold Brown, prezes zarządu spółki HDMI Forum.
HDMI 2.0a

High-dynamic range (HDR) to nowa technologia wyświetlania obrazu rozwijająca jakość prezentowanych materiałów poprzez jednoczesne wyświetlanie większej ilości detali zarówno dla ciemnych, jak i jasnych części obrazu. Daje to wrażenie bycia wewnątrz obrazu. Z technologii korzysta m.in. standard Dolby Vision.

 OFERTA KABLI HDMI 2.0 / 2.1 w SKLEP.RMS.PL
HDMI 2.0a

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony