Onkyo TX-SR444

Pod koniec kwietnia Onkyo ogłosiło wprowadzenie do sprzedaży budżetowego amplitunera oznaczonego symbolem TX-SR343. Po niecałych dwóch miesiącach producent ogłasza wprowadzenie kolejnego modelu, będącego rozwinięciem TX-SR343. Pod względem oprogramowania i elektroniki to bliźniacze urządzenia. Warto jednak sobie o nich przypomnieć. Nowy model, TX-SR444, posiada jednak cechę, która może okazać się w jego klasie cenowej bardzo interesująca – obsługuje Dolby Atmos.

Onkyo TX-SR444
TX-SR444 i jego starszy brat łączy więcej, niż rodzinne podobieństwo – mają tę samą obudowę. Zwraca uwagę rozbudowany przedni panel urządzenia. Oprócz potencjometru głośności, zestawu wejść AV AUX i wyjścia słuchawkowego znajdziemy szereg przycisków służących do wyboru źródeł, kontroli tonów (możliwa jest regulacja najwyższego i najniższego pasma w przedziale +/- 10dB) i wyboru trybów przetwarzania dźwięku. Ucieszy to wszystkich zwolenników ręcznej bezpośredniej obsługi amplitunerów. Sterowanie za pomocą aplikacji mobilnej jest bowiem – niestety – niemożliwe. Na pociechę zostaje pilot.
Onkyo TX-SR444

Pod względem konstrukcji i oprogramowania ciągle mamy do czynienia ze starą, dobrą szkołą Onkyo. Na pokładzie znajdziemy wzmacniacz zbudowany w technologii WRAT, zasilanie za pomocą wysokoprądowego transformatora H.C.P.S., zestaw technologii poprawiających jakość odtwarzanego obrazu i dźwięku, jak Advanced Music Optimizer (rozbudowujący możliwości skompresowanych plików dźwiękowych) czy skalowanie wszysktich materiałów video do jakości HDMI. Za konwersję cyfrowo-analogową odpowiada Texas Instruments Burr Brown 24-bit/192kHz.

Onkyo TX-SR444

Najważniejszą cechą nowego amplitunera Onkyo jest obsługa multiprzestrzennego formatu Dolby Atmos. Z tyłu urządzenia znajdziemy 7 wyjść głośnikowych dla strefy A (a więc amplituner może pracować w konfiguracji do 5.1.2) i parę zaciskanych złącz  na głośniki w strefie B, która nie posiada jednak niezależnej kontroli głośności i wyboru źródła.. Oprócz tego tylny panel zawiera jasno, funkcjonalnie podzielone na poszczególne rodzaje współpracujących urządzeń (CD, TV, Blu-ray...) złącza cyfrowe i analogowe, od kompozytu i RCA po HDMI.

amplituner sklep rms.pl
Na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze ceny TX-SR444. Zważywszy na koszt starszego modelu można spodziewać się, że nie przekroczy ona 2 tysięcy złotych. A, jak na amplituner z Dolby Atmos – to całkiem niewiele.

Specyfikacja Onkyo TX-SR444 w sklepie RMS.pl
Onkyo TX-SR444

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Amplituner