Advance Acoustic Paris X-i 1000
 


Francuski Advance Acoustic wprowadza na polski rynek nowy produkt z flagowej serii Advance Paris. Po odtwarzaczu X-Cd 1000 przyszedł czas na wzmacniacz zintegrowany X-i 1000. To najbardziej zaawansowany technicznie wzmacniacz w całej historii firmy.

Advance Acoustic Paris X-i 1000 Chassis wykonano w całości z metalu, nie licząc akrylowego frontu. Oprócz charakterystycznych dla Advance'a błękitnych wskaźników wychyłowych i wyświetlacza, znajduje się tam tylko wyjście słuchawkowe (6.3mm), włącznik i potencjometr-joystick. W jednym przycisku zawarte są wszystkie funkcje sterujące wzmacniaczem. Dzięki temu front zachował lekki, elegancki charakter.
Advance Acoustic Paris X-i 1000

Po zdjęciu górnego panelu naszym oczom ukaże się 5 znakomicie wykonanych, odseparowanych od siebie segmentów. W dwóch największych, umieszczonych po bokach, znajdują się końcówki mocy i masywne radiatory, które mają w X-i 1000 wiele pracy. Dzięki układowi High Bias pierwsze 45W mocy wzmacniacz oddaje w klasie A. Po osiągnięciu tego pułapu wzmacniacz automatycznie przełącza się w tryb pracy AB. Pozostałe komory zajmują: sekcja przedwzmacniacza, układ konwersji cyfrowo-analogowej oraz sekcja zasilania z umieszczonym pionowo transformatorem.
Advance Acoustic Paris X-i 1000 X-i 1000 jest wyposażony w całą gamę wejść cyfrowych, z USB-B i AES/EBU włącznie. Sekcja konwertera cyfrowo-analogowego korzysta z układu Burr Brown PCM1796, pracującego w trybie 24-bit/192kHz. Sygnał z asynchronicznego wejścia USB jest kierowany do przetwornika USB3318 - XMOS 24-bit/192kHz. W sekcji analogowej znajdują się 4 wejścia liniowe, przedwzmacniacz gramofonowy oraz parę zbalansowanych wejść XLR. Dla użytkowników chcących wykorzystać zewnętrzne przedwzmacniacze i końcówki mocy przygotowano złącza amp-in i pre-out.

W dość nietypowy sposób – inaczej, niż w poprzednich konstrukcjach producenta – umieszczono złącza głośnikowe. Znajdują się teraz po bokach tylnego panelu, po dwie pary. Można być spokojnym o wysterowanie nawet mało skutecznych kolumn. Przy 8 omach X-i 1000 jest w stanie oddać do 220W mocy znamionowej na kanał.

Cena i specyfikacja Advance Acoustic X-i 1000 w sklep.RMS.pl
Advance Acoustic Paris X-i 1000

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony