Astell&Kern AK380
 


Producent audiofilskich odtwarzaczy przenośnych Astell&Kern ogłasza wprowadzenie do sprzedaży nowego flagowca - odtwarzacza, przy którym słowa "wypakowany po brzegi najnowszymi technologiami" brzmią jakby... Skromnie. AK380 to najprawdopodobniej najdroższe 218g na współczesnym rynku audio.

Astell&Kern AK380 Astell&Kern od początku swojego istnienia konsekwentnie celuje w najbardziej zamożny segment klientów rynku audio. Poprzedni odtwarzacz, kosztujący "skromne" 2299zł przy nowym flagowcu rzeczywiście zasługuje na swoją nazwę - Junior. AK380 skierowany jest do audiofilów i profesjonalistów audio, jak producenci, czy reżyserowie dźwięku, słowem - ludzie, którzy będą potrafili docenić możliwości nowego odtwarzacza. A te są imponujące.

Główną cechą nowego odtwarzacza, rozwijającą możliwości poprzedniego lidera oferty, AK240, jest natywna obsługa muzyki w jakości 32-bit/384kHz. AK380 poradzi sobie również z dwuwarstwowymi plikami DSD 5.6MHz, bez stosowania konwersji lub kompresji. Astell&Kern AK380

Kiedy do sprzedaży wchodził AK240, producent zdecydował się na zmianę przetwornika C/A z wysłużonego Wolfsona WM8740 DAC na Cirrus Logic 4398. Tę samą operację zastosowano i tym razem. AK380 korzysta z dwóch układów AKM AK4490 DAC, które pozwalają nie tylko na obsługę wyższych częstotliwości PCM, ale również „prawdziwą konstrukcję Dual-Mono”, jak zapewni producent. Ma to zagwarantować jeszcze lepszą separację kanałów, szerszą scenę oraz lepszą dynamikę.

Bardziej precyzyjny system parametrycznego korektora (Parametric EQ) umożliwia ultradokładną regulację 20 fragmentów pasma z dokładnością do 0.1dB. Pomaga mu w tym procesor DSP, który również stanowi nowość w porównaniu do poprzednich modeli. Niespotykaną wcześniej precyzję spotykamy też w zakresie kontroli zniekształceń jitter. Sterowany napięciem oscylator kryształów (VCXO), urządzenie ze stajni Silicon Labs oraz ultraprecyzyjny zegar o wartości jitter na poziomie 200 femtosekund (femtosekunda – jedna biliardowa część sekundy, 1s * 10-15) mają pozwolić na bieżące kontrolowanie jittera tak, aby sygnał analogowy po konwersji mógł być odtworzony możliwie najbardziej wiernie.
Astell&Kern AK380
Na pokładzie AK380 znajduje się 256GB pamięci flash, co może być rozszerzone przez użycie kart microSD. Odtwarzacz wyposażono w bezprzewodową łączność Wi-Fi 802.11b/g/n oraz Bluetooth 4.0, w przygotowaniu jest także aplikacja na iOS i Android umożliwiająca kontrolę urządzenia z poziomu urządzeń przenośnych. Rozszerzona funkcjonalność DLNA pozwoli na przesył plików z PC i NAS bez konieczności włączania komputera.

Urządzenie obsługiwane jest przez 4-calowy dotykowy ekran o rozdzielczości 480x800 pikseli oraz metalowy przycisk reagujący odmiennie w zależności od siły nacisku. Do zasilania wykorzystano baterię litowo-polimerową o pojemności 3.400 mAh. Funkcjonalność odtwarzacza będzie mogła być poszerzana przez użycie dedykowanego wzmacniacza lub stacji dokującej, umożliwiającej np. podłączenie napędu CD i bezpośrednie zgrywanie płyt audio do pamięci odtwarzacza.

Dyskutować, na ile techniczne fajerwerki wykorzystane w AK380 naprawdę przekładają się na brzmienie będzie można po przetestowaniu nowego urządzenia. Nie ulega jednak wątpliwości, że nowy flagowiec Astell&Kern to najwyższa półka ekskluzywności i ekstrawagancji.

Zobacz cenę i specyfikację Astell&Kern AK380 w sklepie RMS.pl
Astell&Kern AK380  

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony