Pro-Ject RPM 9 Carbon

W ofercie austriackiego Pro-Jecta pojawił się nowy gramofon z serii RPM, oznaczony numerem 9. Nowy model, cenowo i konstrukcyjnie będzie nawiązywał raczej do wysokiej klasy RPM 10.1, niż do niższych, budżetowych konstrukcji, z których znana jest RPM.

Pro-Ject RPM 9 Carbon

„9-tka” posiada solidne, ciężkie chassis wykonane z precyzyjnie obrobionych płyt MDF, wewnątrz których znajduje się balast w postaci stalowych granulek powleczonych żywicą. Od podłoża oddziela je nowy typ nóżki magnetycznej, opracowanej specjalnie dla tego modelu. Całość pokryto warstwą z plecionki włókna węglowego. Kilkuetapowy proces obróbki cieplnej zastosowany podczas produkcji gwarantuje, że nowy gramofon będzie cechować się solidnością i trwałością.

Pro-Ject RPM 9 Carbon

Również ciężki (7.2kg) jest 30cm talerz wykonany z odlewu aluminium. Posiada on specjalny wkład tłumiący rezonanse wykonany z elastomeru termoplastycznego (TPE) oraz 4mm warstwę z winylu. Podobnie, jak we wszystkich poprzednich modelach, ułożyskowano go za pomocą odwróconego łożyska z kulką ceramiczną, co pozwala na uzyskanie absolutnie stabilnej prędkości obrotowej.

gramofony sklep rms.pl
Pro-Ject RPM 9 Carbon

Na zewnątrz, poza chassis gramofonu, wyprowadzono jego silnik, osadzony na masywnej, walcowatej podstawie. Karbonowe ramię to 9-calowa wersja modelu EVOLUTION cc. W zestawie z gramofonem otrzymujemy niezbędne, potrzebne do kalibracji akcesoria, jak 4 przeciwwagi o masie od 5 do 14g oraz przewód sygnałowy Connect it CC o długości 1.23cm (DIN 5 – RCA). Gramofon można kupić w zestawie z zamontowaną wkładką Ortofon Quintet Bronze.

Cena i specyfikacja Pro-Ject RPM 9 Carbon w sklep.RMS.pl

Pro-Ject RPM 9 Carbon

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Gramofon