Onkyo TX-8160

Onkyo wprowadziło do oferty nowy amplituner stereo. Onkyo TX-8160 należy do tej samej linii produktowej, co amplitunery kina domowego TX-RZ900 i TX-RZ800.

Onkyo TX-8160

Hasło reklamowe nowego Onkyo to „Musicality meets versatility”. TX-8160, w przeciwieństwie do wyżej wymienionych modeli, skierowany jest do użytkowników nastawionych przede wszystkim na odsłuch muzyki, bez podłączania urządzeń video. Uniwersalność i wszechstronność polega na rozszerzeniu funkcjonalności o łączność sieciową. Nowy amplituner wyposażony jest w łaczność Bluetooth i Wi-Fi oraz obsługę aplikacji streamingowych, jak Spotify, Deezer czy internetowe radia TuneIn. Przez USB i Ethernet urządzenie poradzi sobie również z plikami DSD 2.8 i 5.6MHz (z tymi drugimi jedynie przez kabel).

Onkyo TX-8160

Podobnie, jak urządzenia przeznaczone do kina domowego, TX-8160 korzysta z wysokiej klasy przetwornika cyfrowo-analogowego Asahi Kasei AK4452 32-bit/384kHz, który pozwala na wydobycie pełnego potencjału z szerokiej gamy gęstych plików audio.
Konstrukcyjnie mamy do czynienie ze starą, dobrą szkołą Onkyo. Wide Range Amplification Technology gwarantujące 80W mocy RMS, wysokoprądowa konstrukcja H.C.P.S. i wzmacniacz chroniący przed przesunięciem fazowym znamy już z poprzednich urządzeń. Na tylnym panelu znajdziemy 6 wejść analogowych, po 2 wejścia cyfrowe i optyczne, parę wyjść głośnikowych (złącza bananowe) oraz wyjście liniowe i subwooferowe dla drugiej strefy.

amplitunery stereo sklep rms.pl
Model TX-8160 będzie sprzedawany jedynie w Stanach Zjednoczonych. W Europie jego odpowiednikiem jest TX-8150.

Onkyo TX-8160

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Amplituner