Cambridge Audio CXU

W styczniu bieżącego roku Cambridge Audio wprowadziło do oferty nową serię urządzeń w segmencie kina domowego i stereo hi-fi. Znalazły się tam m.in. odtwarzacz strumieniowy CXN, wzmacniacze stereo CXA czy odtwarzacz CD CXC. Teraz brytyjski producent poszerza ofertę o uniwersalny odtwarzacz płyt CXU.

Cambridge Audio CXU

Wizualnie nowy odtwarzacz wpisuje się w estetykę prezentowaną przez dotychczasowe produkty linii. Bardzo niski (jedynie 8,2cm), umieszczony w solidnej, metalowej obudowie, z frontem ze szczotkowanego aluminium. Słuszną wagę (5kg) produkt zawdzięcza dużemu transformatorowi toroidalnemu, umieszczonego w centralnej części obudowy oraz, zaraz obok, równie niemałym kondensatorom.

Cambridge Audio CXU

Wnętrze urządzenia prezentuje się bardzo interesująco. CXU korzysta z 5 oddzielnych przetworników C/A Wolfson WM8740 oraz autorskiej technologii upsamplingu Adaptive Time Filtering, redukującej do minimum zniekształecenia typu jitter.

blu ray

Wszystkie sygnały audio – bezprzewodowe i przewodowe – zostają samplowane do jakości 24-bit/192kHz.  Za wysoką jakość odtwarzanego obrazu odpowiada technologia DARBEE Visual Presence. Również tutaj odtwarzacz podwyższa jakość plików video ze wszystkich źródeł do 4K 2D i 3D.

Cambridge Audio CXU

CXU został pomyślany jako centrum domowej rozrywki. Różnorodność złącz sprawia, że jest to urządzenie bardzo uniwersalne: oprócz standardowych wejść i wyjść koaksjalnych, optycznych i HDMI (1.4a z obsługą ARC i, w przypadku wejścia frontowego, MHL), na tylnym panelu znajdziemy również komplet wyjść pre-out 7.1. Urządzenie umożliwia też łączność sieciową, przewodową i bezprzewodową. Na dzielenie się multimediami z urządzeniami w sieci domowej pozwolą protokoły DLNA i UPnP.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio CXU w sklep.RMS.pl

Więcej o odtwarzaczach strumieniowych

Cambridge Audio CXU

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Odtwarzacz CD