Onkyo TX-8150

W ubiegłym miesiącu opisywaliśmy nowy amplituner stereo Onkyo, TX-8160, przeznaczony do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Było to urządzenie wyjątkowo funkcjonalne w swojej klasie produktowej. Dziś przedstawiamy Państwu jego europejski odpowiednik, oznaczony symbolem TX-8150.

Onkyo TX-8160

W przypadku Onkyo TX-8150 możemy mówić o urządzeniu przełomowym. To pierwszy amplituner stereo  tak rozbudowaną funkcjonalnością oraz obsługą plików wysokiej rozdzielczości. Za pośrednictwem sieci odtworzymy pliki DSD 5.6MHz, FLAC, Apple Lossless i inne. Funkcjonalność sieciowa obejmuje standardowe złącze ethernet oraz szereg połączeń bezprzewodowych: Wi-Fi, Bluetooth czy AirPlay. Odtworzymy też muzykę z serwisów streamingowych, jak Spotify, Deezer czy TuneIn. Za wysoką klasę brzmienia odpowiadać będzie konwerter C/A Asahi Kasei AKM AK4452 przygotowany do odtwarzania plików w jakości 32-bit/384kHz.

amplituner stereo
Na froncie urządzenia znajduje się port USB, obsługujący pamięć flash oraz urządzenia Apple: iPod touch od 3. Generacji, iPhone 3GS albo nowszy z iOS 4.2 albo nowszym. Z poziomu tych urządzeń oraz tych wyposażonych w system Android 2.1 lub wyższy będzie można sterować amplitunerem za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Przez USB odtworzymy mniejszą liczbę formatów: MP3, DSD do 2.8MHz oraz WAV do 96kHz.

Onkyo TX-8160

Przedni panel urządzenia wykonano z wyraziście szczotkowanego aluminium. Centralne miejsce zajmuje duży wyświetlacz, z trzema regulowanymi poziomami jasności. Znajdziemy tam również przełączniki wejść i wyjść głośnikowych, wyjście słuchawkowe 6.3mm, port USB oraz potencjometry regulacji głośności i kontroli tonów. Z tyłu umieszczono 6 wejść analogowych oraz po 2 wejścia cyfrowe: koaksjalne i optyczne. Obok wyjścia liniowego 2xRCA znajduje się wyjście subwooferowe. Amplituner wyposażony jest również w przedwzmacniacz gramofonowy, co czyni z niego jeszcze bardziej uniwersalne urządzenie. Dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-8150 w sklep.RMS.pl
Onkyo TX-8160

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Amplituner