Onkyo TX-8130

Dwa tygodnie po wejściu do sprzedaży przełomowego amplitunera stereo Onkyo TX-8150 opisujemy jego młodszego brata, który również niedawno wszedł na rynek. Model TX-8130 jest urządzeniem nieco uboższym w kwestii funkcjonalności, jednak wciąż bardzo interesującym.

Onkyo TX-8130

Podstawową kwestią odróżniającą go od TX-8150 jest brak łączności bezprzewodowej. W niższym modelu nie znajdziemy anten Wi-Fi ani Bluetooth, na próżno oczekiwać też możliwości odbioru cyfrowego radia DAB+. Tylny panel jest uboższy również o jedno wejście optyczne i koaksjalne, zaś frontowe USB nie współpracuje z urządzeniami Apple.

Tyle jeśli chodzi o minusy. Dalej będzie tylko lepiej.

Onkyo TX-8130

Resztę zalet starszego brata TX-8130 odziedziczył w całej pełni. Układ przetwornika C/A oparty jest na Asahi Kasei AK4452 zdolnym przetwarzać sygnał w jakości do 32-bit/384kHz. Wiąże się to z szeroką paletą obsługiwanych przez złącze ethernet i wejście USB plików z FLAC, Apple Lossless i DSD 2.8MHz i 5.6MHz włącznie, przy czym możliwości USB są, jak zwykle, odrobinę słabsze, niż kabla.

amplituner stereo

Moduł DAC pomoże również poprawić jakość muzyki odtwarzanej za pomocą serwisów strumieniowych: Spotify, Deezera czy radia internetowego TuneIn. Miłośnicy dźwięku analogowego również się nie zawiodą. TX-8130 wyposażony jest w przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM.
Onkyo TX-8130

Reszta konstrukcji również bliźniaczo przypomina TX-8150. Odpowiednie wsparcie prądowe zapewnia solidny transformator EI oraz dw kondensatory o pojemności 8.200µF każdy. Wszystko umieszczono w standardowej obudowie. Onkyo jak dotąd wciąż nie ucieka się w stronę kompaktowych rozmiarów, korzystając z pełnowymiarowych rozwiązań. Pod tym względem na Wschodzie bez zmian. I, jak pokazuje doświadczenie, zwolenników tradycyjnych form wciąż nie brakuje.

Cena i specyfikacja Onkyo TX-8130 w sklep.RMS.pl
Onkyo TX-8130

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Kino domowe