Yamaha RX-AS710D
 


W ofercie Yamahy pojawiła się nowa seria amplitunerów, Slim. Jak łatwo się domyślić, urządzenia charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami. We współczesnych systemach kina domowego i stereo rozmiar ma coraz większe znaczenie - z tym, że teraz często im mniejsze urządzenia, tym lepiej. Najwyższy amplituner z serii Slim, RX-AS710D mierzy jedynie 11.1cm wysokości.

Yamaha RX-AS710D
Nowe wzornictwo wpisuje się w warunki dyktowane obecnością coraz większych telewizorów. "Standardowa" przestrzeń amplitunerów i odtwarzaczy Blu-ray, zarezerwowana właśnie pod TV, wciąż się kurczy. Nowy amplituner jest o ponad 1/3 niższy, niż poprzednia seria amplitunerów Yamahy - to naprawdę niemało.

To rozwiązanie przekonuje tym bardziej, że funkcjonalnością RX-AS710D dorównuje swoim pełnowymiarowym konkurentom. Urządzenie należy do systemu MusicCast - nowego pomysłu Yamahy na multiroom. To zestaw niespełna 30 produktów, które przy pomocy aplikacji smartfonowej mają ze sobą współpracować, tworząc bezprzewodowy system strefowy. Na papierze plan Yamahy wygląda znakomicie. Moment wejścia na rynek będzie kluczowy. Doświadczenia np. Sonosa pokazują, że stworzenie dobrze działającego bezprzewodowego systemu multiroom jest nie lada wyzwaniem.

Yamaha RX-AS710D

Wróćmy jednak do RX-AS710D. Amplituner należy do ekskluzywnej serii Aventage. W jego konstrukcji skorzystano z wzmacniacza analogowego w technice dyskretnej, z niezależnym zasilaniem. Wyposażono go w dodatkową, centralnie położoną nóżkę z technologią antyrezonansową A.R.T. (Anti-Resonance Technology). Za konwersję sygnału odpowiada dobrze znany z poprzednich amplitunerów Yamahy Burr-Brown 24-bit/192kHz. Technologią, z którą spotykaliśmy się również wcześniej jest Pure Direct, skracająca tor sygnałowy do minimum. Po zdjęciu obudowy uwagę zwraca dużych rozmiarów radiator. Odpowiednia gospodarka cieplna w tak niewielkim urządzeniu jest kluczowa.
Yamaha RX-AS710D Połowa z 6-ciu wejść i 1 wyjście HDMI obsługuje kodowanie HDCP 2.2. Wszystkie wyposażone są w obsługę 3D i kanał zwrotny audio (ARC). Oczywiście, amplituner przyjmuje równiez sygnał bezprzewodowo za pośrednictwem Wi-Fi, Bluetooth i Airplay. Na froncie urządzenia umieszczono port USB kompatybilny z urządzeniami Apple. Na pokładzie znajduje się ponadto 7 końcówek mocy. Jedna para wyjść głośnikowych odpowiada za obsługę drugiej strefy. Umożliwia też połączenie bi-amp.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-AS710D w sklep.RMS.pl
Yamaha RX-AS710D

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony