Monitor Audio CP-IW260X i CP-IW460X
 

Brytyjskie Monitor Audio ogłosiło rozbudowanie flagowej serii głośników do zabudowy Controlled Performance o dwa nowe modele: CP-IW260X oraz CP-IW460X. Są to ekskluzywne, trójdrożne produkty wykorzystujące najnowsze rozwiązania dotyczące przetworników. Jak przystało na Monitor Audio, oba są bardzo dyskretne, umożliwiające niemal niewidoczny montaż.

Monitor Audio CP-IW260X i CP-IW460X
Za siatkową maskownicą obu zespołów znajdziemy po 6 symetrycznie rozmieszczonych głośników korzystających z autorskich technologii Monitor Audio, w tym C-CAM – Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium. Jest to materiał membran średnio- i niskotonowych, wykorzystywany m.in. w najnowszej serii kolumn podłogowych Gold. Wszystkie wykonane są z pojedynczego elementu oraz umieszczono w sztywnych koszach, co gwarantuje niski poziom rezonansów. Głośnik pracuje w szerokim zakresie, w systemie tłokowym. W CP-IW460X przetworniki wzbogacono o technikę wzmocnienia membrany RST (Rigid Surface Technology). Monitor Audio CP-IW260X i CP-IW460X
Centralne miejsce w wyższym modelu zajmuje wstęgowy przetwornik wysokotonowy, pierwotnie zaprojektowany dla topowych serii Gold i Platinum. Ultralekka membrana pozwala na osiąganie częstotliwości aż do 50kHz, co wśród głośników ściennych jest wynikiem niespotykanym. Przetworniki można obracać tak, aby dostosować je do pionowej lub poziomej orientacji głośnika. W niższym CP-IW260X zastosowano równie wyrafinowaną złoconą kopułkę, w której projektowaniu zwrócono szczególną uwagę na osiągnięcie jak najniższego rezonansu własnego, Monitor Audio CP-IW260X i CP-IW460X
Zintegrowana obudowa głośników skutecznie izoluje je od otoczenia. Producent zapewnia, że opatentowany system mocowania Tri-Grip ułatwia instalację oraz zapewnia 3-krotnie większą powierzchnię mocującą. Estetyczne maskownice można malować, co sprawia, że również pod względem funkcjonalnym nowe modele Monitor Audio są produktem bardzo uniwersalnym.

To kolejna ciekawa oferta brytyjskiego producenta w ostatnim czasie. Do 23 grudnia włącznie do kolumn z serii Bronze, Silver i Gold będą dodawane gratis interesujące produkty: kolejno, przenośne głośniki Bluetooth G2 i G5 oraz soundbar z bezprzewodowym subwooferem TVB2.

Cena i specyfikacja Monitor Audio CP-IW260X w sklep.RMS.pl

Cena i specyfikacja Monitor Audio CP-IW460X w sklep.RMS.pl
Monitor Audio CP-IW260X i CP-IW460X

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony