KEF MUO

W ofercie brytyjskiego KEFa pojawił się pierwszy w historii marki głośnik bezprzewodowy. Nazwa MUO nie bez kozery nawiązuje do flagowych kolumn Muon, sprzedawanych w cenie 70.000 funtów. Głośnik korzysta z autorskiej technologii Uni-Q, zapewniającej punktowe źródło dźwięku w całym paśmie przenoszenia.

KEF MUO

MUO zostały zaprojektowane przez Rossa Lovegrove, walijskiego designera i artystę, pracującego wcześniej dla takich firm, jak Sony, Peugeot lub Apple Computers. Jego projektami są m.in. Sony Walkman, Apple iMac czy wspomniane wcześniej KEF Muon. Specyficzna „talia” maskownicy nowego MUO jest nawiązaniem do wyglądu dobrze już znanych flagowców. Aluminiowa, akustycznie obojętna obudowa jest wyjątkowo sztywna. Fabrycznie głośnik dostępny jest w 6 kolorach o wyjątkowo przyjemnych, nierażących w oczy odcieniach.

KEF MUO

Pod obudową znajduje się miniaturowa wersja najważniejszego wynalazku KEFa – tablica przetworników Uni-Q, stosowana w takich produktach, jak Muon, Blade czy seria The Reference. Rozwijana na przestrzeni niemal trzech dekad technologia punktowego źródła dźwięku zapewnia wyjątkowo szerokie rozpraszanie dźwięku oraz spójność całego pasma przenoszenia.

głośniki bluetooth

Najwyższe rejestry odtwarzane są z wyjątkową dokładnością. Trójwymiarowe pole dźwięku zapewnia jednakowo korzystne efekty brzmieniowe niezależnie od zajętego miejsca. Oprócz dwóch pełnopasmowych układów Uni-Q MUO jest wyposażony w membranę pasywną – to rozwiązanie coraz bardziej popularne w głośnikach przenośnych, jak pokazuje przykład opisywanego przed kilkoma dniami Cambridge Audio G5.

KEF MUO

MUO odbiera sygnał za pośrednictwem najnowszej wersji standardu Bluetooth 4.0 z aptX. Urządzenie jest w stanie jednocześnie łączyć się z 2 nadajnikami, zasięg transmisji wynosi 10m. Wbudowana bateria pozwala na 12 godzin pracy głośnika. Możliwe jest również sparowanie dwóch MUO w system stereo. Głośnik może być obsługiwany przez aplikację na systemy Android.

Cena i specyfikacja KEF MUO w sklep.RMS.pl

Więcej informacji o głośnikach bezprzewodowych


KEF MUO

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Głośniki przenośne