Audio-Technica ATH: AVC200, AVA400 i AVC500
 


Okres przedświąteczny to dobry czas dla Audio-Techniki. Po gramofonie AT-LP5 do sprzedaży trafiają aż 3 pary nowych słuchawek wagi średniej, oznaczonych symbolami: ATH-AVC200, ATH-AVA400 oraz ATH-AVC500.

Audio-Technica ATH-AVC200, AVA400 i AVC500
Wszystkie modele producent dedykuje do użytku domowego. Przy dość niskiej impedancji, która waha się od 35 do 40 Ohm, są stosunkowo łatwym obciążeniem, z którym powinny sobie poradzić nawet smartfony i odtwarzacze przenośne. O domowym przeznaczeniu słuchawek świadczy raczej długość nieodłączanego kabla – w każdym modelu jest to 3m, zakończone 3-polowym wtykami jack 3,5mm. W zestawie znajduje się również adapter na duży jack 6,3mm, pozwalający na podłączenie słuchawek do „pełnowymiarowych” wzmacniaczy stereo z wbudowanymi sekcjami słuchawkowymi, jak zapewne z nowych ATH będzie korzystać duża część ich użytkowników. Audio-Technica ATH-AVC200, AVA400 i AVC500
Dwa spośród trzech modeli – najniższy ATH-AVC200 i najwyższy ATH-AVC500 – to konstrukcje zamknięte. Jedynie w ATH-AVC200 przewód sygnałowy idzie do obu nausznic, w pozostałych mocowany jest do lewej. Wszystkie słuchawki wyposażono w paski wykonane z miękkiego tworzywa znajdujące się bezpośrednio pod pałąkiem, pozwalające na długie sesje odsłuchowe bez zmęczenia. Dwa najwyższe modele posiadają typowe dla Audio-Techniki giętkie pręty, pozwalające na samodopasowanie się pałąka do kszałtu głowy. Audio-Technica ATH-AVC200, AVA400 i AVC500 ATH-AVA400 to jedyna w nowej linii produktowej konstrukcja zamknięta, w której siatka wentylacyjna wykonana jest z aluminium i ma strukturę plastra miodu. W tym i w niższym modelu zastosowano przetworniki CCAW o rozmiarze 40mm, najwyższe ATH-AVC500 mieszczą w sobie aż 53mm dynamicznej powierzchni grającej.

Można spodziewać się, że – jak przyzwyczaiły nas dotychczasowe produkty Audio-Techniki – nowe słuchawki zaprezentują aksamitne, muzykalne brzmienie, w którym skraje pasma podporządkowane są dominującej średnicy. Może być to dobre towarzystwo do nowych jazzowych krążków, które – być może – już niedługo znajdziemy pod choinkami.
Cena i specyfikacja Audio-Technica ATH-AVC200 w sklep.RMS.pl

Cena i specyfikacja Audio-Technica ATH-AVA400 w sklep.RMS.pl

Cena i specyfikacja Audio-Technica ATH-AVC500 w sklep.RMS.pl Audio-Technica ATH-AVC200, AVA400 i AVC500

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony