Naim Mu-so Qb
 

Brytyjski Naim zapowiedział wprowadzenie do sprzedaży nowego aktywnego systemu głośnikowego. Mu-so Qb to miniaturowa wersja „starego” Mu-so, umieszczona w niewielkiej, sześciennej obudowie. Stylistyka produktu przywodzi na myśl do Definitive Technology W7, jednak pod kątem funkcjonalności mamy do czynienia już z inną historią.

Naim Mu-so Qb W7, jako element serii Wireless Definitive'a, jest aktywną kolumną przyjmującą dźwięk przez Wi-Fi. Mu-so Qb postawił na inny bezprzewodowy standard – Bluetooth z aptX, jak w przypadku niedawno opisywanego Mass Fidelity Core.  Zestaw złącz we wszystkich produktach jest praktycznie identyczny: optyczne, analogowe 3,5mm, USB oraz skrętka Ethernet (której w Core nie uświadczymy).

Zanim jednak przejdziemy do porównań, dobrze opisać jedynie bohatera dzisiejszego testu. Mu-so Qb to bezprzewodowy, aktywny system głośnikowy z Bluetooth, korzystający z pięciu przetworników umieszczonych na przedniej ścianie w sposób optymalizujący rozpraszanie dźwięku. Dwa kopułkowe głośniki wysokotonowe (autorska konstrukcja Naima) oraz dwa przetworniki średniotonowe napędzane są przez dedykowane wzmacniacze, o mocy 50W każdy. W ich budowie wykorzystano magnesy neodymowe z miedzianymi nabiegunnikami, co ma przełożyć się na ponadprzeciętną precyzję. Głośnik niskotonowy – wspierany przez dwie membrany pasywne – również jest samodzielnie wykonany przez Naima. Do jego zasilenia wykorzystywany jest wzmacniacz o mocy 100W. Łatwo policzyć, że łącznie otrzymujemy 300W mocy RMS.
Naim Mu-so Qb W konstrukcji Mu-so Qb wykorzystano ten sam procesor DSP, który znamy z Mu-so. Solidną obudowę wykonano z polimeru wypełnionego w 20% włóknem szklanym, dzięki czemu urządzenie zyskało na wytrzymałości, sztywności oraz odporności na drgania. Znakomitą część tylnej ściany pokrywają duże, aluminiowe radiatory, gwarantujące dużą wydajność chłodzenia układów.

Sterowanie urządzeniem może przebiegać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest skorzystanie z okrągłego, podświetlanego panelu dotykowego, umieszczonego na górnej ścianie urządzenia. Druga możliwość to aplikacja sterująca, dostępna na systemy Apple iOS oraz Android. W ten sposób otrzymujemy dostęp do takich funkcji, jak radio internetowe, Spotify czy Tidal. Wejście USB na górnej części urządzenia przeznaczone jest dla dysków przenośnych oraz urządzeń Apple. Mu-so Qb jest w stanie działać w trybie multiroom. Łączenie urządzeń Mu-so i Mu-so Qb pozwala na obsługę do 5 niezależnych stref.
Naim Mu-so Qb W standardzie Mu-so Qb dostarczany jest w kolorze czarnym. Za dopłatą dostępne są również 3 inne typy maskownic, w kolorach Deep Blue, Vibrant Red i Burnt Orange – czyli, prościej, w niebieskim, czerwonym i pomarańczowym.
Cena i specyfikacja Naim Mu-so Qb w sklep.RMS.pl
Naim Mu-so Qb

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony