Musical Fidelity MX-VYNL - rekomendacja od Hi-Fi Choice
 


Marcowe wydanie polskiego Hi-Fi Choice & Home Cinema przynosi szereg ciekawych testów, a wśród nich recenzję topowego przedwzmacniacza gramofonowego od znanej brytyjskiej marki Musical Fidelity.MX-VYNL to przedstawiciel nowej serii MX, która dzięki kompaktowym rozmiarom i znakomitej jakości dźwięku uchodzi za mini hi-end. Możliwości VYNLa są wręcz nieprawdopodobne na tle innych produktów w podobnej cenie. Mamy tu możliwość wyboru: equalizacji wzmocnienia (gain) zbalansowanego lub niezbalansowanego wyjścia na wzmacniacz oraz perełkę – praktycznie w pełni swobodny system regulacji oporności dla wkładek MM oraz MC. Bez konieczności wyłączania sprzętu, czy przełączania kabli lub zworek!


Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany
Od razu zauważa to Autor recenzji: „MX-VYNL jest nietuzinkowym przedwzmacniaczem, przede wszystkim ze względu na w pełni zbalansowany tor analogowy oraz możliwość dokładnego dopasowania do konkretnej wkładki magnetycznej”.
Niemniej zachwytu budzi sama jakość wykonania urządzenia: „Obudowę wykonano w większej części z odlewów stopów lekkich, takich jak aluminium” i prostą konstatacją: „[...] z pewnością na swoim poziomie cenowym jest niezwykle atrakcyjnym urządzeniem”.

Musical Fidelity MX-VYNL – w pełni zbalansowany i regulowany A jak wypada brzmienie? „Barwnie i precyzyjnie”. Redakcja polskiego wydania Hi-Fi Choice & Home Cinema zaznacza, że przedwzmacniacz powinien trafić praktycznie w każdy gust, nawet najbardziej wybrednego audiofila. Dźwięk jest: „precyzyjny, szczegółowy i przestrzenny. Dysponuje idealnie wyrównanym balansem tonalnym i wprowadza do muzyki ład i porządek”.

Nie sposób nie wspomnieć także o tym, jak skutecznie MX-VYNL podnosi jakość dźwięku w systemach czy to wyposażony w budżetowe gramofony, czy też te z wyższej półki: „Musical Fidelity ma wielką umiejętność „odtykania” brzmienia, zwłaszcza w zakresie wysokich tonów, co bezpośrednio przekłada się na bardziej szczegółowy i otwarty dźwięk. Przeciętnej klasy gramofon cierpiący na niezbyt precyzyjną prezentacje górnego skraju pasma z pewnością zyska”.


Podsumowanie? Rekomendacja od Redakcji: „Musical Fidelity wydaje się wyciskać wszystko, co tylko można z podpiętego doń gramofonu”.
Nowe wydanie Hi-Fi Choice & Home Cinema z recenzją MX-VYNL

Cena i specyfikacja Musical Fidelity MX-VYNL w sklep.RMS.pl
Gramofony w sklep.RMS.pl
Audiofilskie płyty winylowe w sklep.RMS.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony