Advance Acoustic X-i125


Francuskie Advance Acoustic ogłosiło w ostatnich dniach wprowadzenie do sprzedaży na polskim rynku nowego modelu wzmacniacza zintegrowanego. Urządzenie należy do dobrze znanej serii X i oznaczone jest symbolem X-i125. Na rynek trafia jako udoskonalona wersja dwuletniego X-i120.

Advance Acoustic X-i125

Jak przyzwyczailiśmy się w przypadku Advance Acoustic, sam symbol produktu dostarcza podstawowych informacji. Nowy nabytek serii X to wzmacniacz zintegrowany o mocy 125W na kanał, przy obciążeniu 8 ohm. Końcówki mocy podzielone są na dwie oddzielne sekcje. Każda z nich posiada po jednym efektywnym transformatorze toroidalnym, gwarantującym odpowiedni zapas energii, mający ogromny wpływ na dopełnienie i szczegółowość dźwięku.

Advance Acoustic X-i125

Wzornictwo Advance Acoustic od wielu lat zasadniczo się nie zmienia. Czarne, solidne obudowy z grubymi, akrylowymi panelami frontowymi wyposażonymi w charakterystyczne wskaźniki wychyłowe to standard, do którego francuska marka zdążyła już przyzwyczaić swoich klientów.  W centralnym miejscu umieszczono srebrny regulator głośności oraz wyboru źródeł. Po jego lewej stronie znajduje się włącznik oraz diodę informujące o trybie działania wzmacniacza (można uaktywnić High Bias – tryb upodabniający przetwarzanie sygnału do klasy A), po prawej – wyświetlacz danych o źródle dźwięku oraz wyjście słuchawkowe w standardzie 6,3mm.

wzmacniacz stereo

Sam tryb High Bias został w modelu X-i125 udoskonalony, dzięki czemu aż do ok. 20% mocy maksymalnej wzmacniacza krzywa obciążenia jest regularna. Przekłada się to na bardziej wydajną pracę przy niższych poziomach głośności, charakterystyczną dla klasy A. Umożliwia osiągnięcie wysokiej dynamiki oraz detaliczności już przy cichym odsłuchu.
Advance Acoustic X-i125

Tylna ściana wzmacniacza, w przeciwieństwie do X-i120, zmieniła kolor na czarny. Sam układ złącz został nieco przearanżowany i rozbudowany. Nowymi gośćmi są wyjście subwooferowe (coraz modniejsze w nowych wzmacniaczach stereo), wejście dla opcjonalnego modułu Bluetooth oraz wejście USB-A przeznaczone do aktualizacji oprogramowania. Pozostałe złącza pozostały bez zmian. Wewnątrz obudowy zamontowano również nowy przetwornik C/A dla wejścia USB-B. Miejsce BurrBrowna PCM2900 zajął stary, dobry Wolfson WM8740. Parametry techniczne, poza mocą wyjściową, są identyczne z X-i120.


Cena i specyfikacja Advance Acoustic X-i125 w sklep.RMS.pl
Advance Acoustic X-i125