Onkyo TX-RZ710 / TX-RZ810
 


Onkyo zapowiedziało wprowadzenie do sprzedaży nowych produktów z audiofilskiej serii RZ. Na początek upubliczniono szczegółową specyfikację modeli TX-RZ710 oraz TX-RZ810. Wynika z niej, że Onkyo nie próżnowało i zaoferuje bardzo ciekawe amplitunery dla wymagających klientów.

 


Niewątpliwie Onkyo próbuje celować ze swoimi produktami w stronę serii Aventage od Yamahy, a przy okazji skutecznie wypełnia lukę między trzy i czterocyfrową serią TX-NR. RZ to produkty bardzo obiecujące nie tylko ze względu na bogatą funkcjonalność, ale przede wszystkim ze względu na komponenty określane mianem audiofilskim. A to obiecuje dużo lepszą jakość dźwięku niż w tańszych produktach o podobnej funkcjonalności (to na wypadek, jakby ktoś pytał skąd te ceny).

Omówienie jakości dźwięku zaczynamy od sekcji cyfrowej, a tam Onkyo postawiło na znakomity 8 kanałowy przetwornik DAC AK4458, który potrafi upscalować sygnał do 32 bitów i 384KHz. Ciekawostką jest oddzielny DAC dla kolejnych stref.

Każdy kto zechce skorzystać z klasycznego kina domowego doceni nowinki w postaci certyfikacji THX Select2 Cinema, pełną obsługę nowych kodeków przestrzennych DTS:X oraz Dolby Atmos, a także usprawnioną kalibrację AccuEQ z dodatkiem AccuReflex, który koryguje pracę amplitunera o dodatkowe odbicia w pomieszczeniu.

Gdy sygnał przebiegnie już sekcję cyfrową trafi na zupełnie nową sekcję analogową, która została wyposażona w audiofilskiej jakości komponenty takie jak trafo oraz kondensatory (wykonane na specjalne zamówienie Onkyo). Nową sekcję analogową Onkyo ochrzciło w swoim stylu, czyli kwiecistym językiem: Dynamic Audio Amplification.

Wśród multimedialnych nowinek warto wymienić: Google Cast, czyli bezprzewodowy transfer sygnału audio z urządzeń z systemem Android. Onkyo zapowiada także oficjalną obsługę TIDALa, co przy znakomicie grającej sekcji analogowej nabiera jeszcze większego sensu.

Różnice między TX-RZ710 a TX-RZ810 na korzyść tego ostatniego: więcej końcówek mocy - oddzielne do front high dla Dolby Atmos pre-out 7.2 wyjście liniowe / pre-out na 3 strefę audio większy zasilacz pojemność kondensatorów powiększona do 15.000 pF wszystko to skutkuje wagą większą o blisko 4 kilogramy

Podejrzewamy także różnice w funkcjonowaniu drugiej i trzeciej strefy, które pokaże w najbliższych miesiącach praktyka działu instalacyjnego sklep.rms.pl.


Cena i specyfikacja Onkyo TX-RZ710 w sklep.RMS.pl
Cena i specyfikacja Onkyo TX-RZ810 w sklep.RMS.pl
 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony