Arcam irDAC-II
 


Brytyjski Arcam właśnie zaprezentował nową wersję udanego przetwornika cyfrowo-analogowego irDAC, który zdobył uznanie nie tylko klientów, ale także prasy, a w szczególności redaktorów What Hi-Fi.

Czy nowy irDAC mark II powtórzy sukces legendarnego rDACa, jednego z najlepiej sprzedający się przetworników na rynku? Pytanie jest otwarte, bo Arcam zdecydował się znacząco zmienić swój przepis na sukces.

rDAC zaczynał jako stosunkowo tani przetwornik pozbawiony innych funkcjonalności. Jednak wraz ze zmianami na rynku jego następca irDAC zyskał sterowanie z wybranych programów multimedialnych tzw interfejs HID (Human Interface Device) oraz pilot do przełączania źródeł oraz obsługę HID.    

IrDAC-II to kolejny krok na przód. Tym razem producent dodał wyjście słuchawkowe pożyczone wprost z topowego wzmacniacza A49 oraz interfejs Bluetooth z kodekami: SBC, AAC, aptX, aptX-LL. Wzmacniacz słuchawkowy obsługuje nauszniki z impedancją dochodzącą nawet do 600 ohm.

Sercem nowego irDACa jest przetwornik ESS ES9016K2M należący do linii Sabre32. Oferuje on zdumiewające parametry: stosunek sygnał szum ustalono na 117dB (przy plikach 24bit), zaś zniekształcenia THD na 0.0007 procenta. Dzięki użyciu nowego DACa Arcam może pochwalić się obsługą plików DSD w wersji 128. Ciekawostką jest także dodatkowe wyjście analogowe.  
Cena i specyfikacja Arcam irDAC-II w sklep.RMS.pl
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony