Advance Acoustic X-i75
 


W ofercie francuskiego Advance Acoustic pojawił się nowy wzmacniacz zintegrowany, rozbudowujący popularną serię X-i. Czytelność oznaczeń symboli firmy mówi wszystko – X-i75 to wzmacniacz zintegrowany o mocy 75W, wypełniający lukę pomiędzy X-i60 a X-i90.

Advance Acoustic X-i75

Nowy wzmacniacz w całej rozciągłości jest beneficjentem starych, sprawdzonych rozwiązań wypracowanych przez Francuzów na przestrzeni lat. Oznacza to, że możemy w nim znaleźć wszystko, do czego przywykliśmy w pozostałych modelach serii... I trochę więcej, czego nie było w starszych egzemplarzach, jak wspomniane X-i60 czy X-i90.

Pod względem wzornictwa firma cechuje się żelazną konsekwencją. Ciężkie, czarne obudowy z grubymi frontami z czarnego szkła akrylowego dają wrażenie solidności i elegancji. Tak, jak w poprzednich modelach, centralne miejsce zajmuje wyświetlacz informujący o wybranym źródle oraz srebrny potencjometr. Charakterystyczne dla Advance'a wskaźniki wychyłowe pojawiają się dopiero przy wyższym X-i120, podobnie jak 2 transformatory wewnątrz obudowy. Nowością jest ograniczenie liczby diod. Tym razem na froncie znajdują się jedynie diody informujące o aktywności źródeł cyfrowych: digital (określające wejścia optyczne i koaksjalne), Bluetooth (działający po dokupieniu dodatkowego akcesorium, X-FTB 01), USB-A i USB-B.

Advance Acoustic X-i75

Lista światełek dość wyczerpująco przedstawia, czego możemy spodziewać się na tylnej ścianie urządzenia... Do wspomnianych źródeł warto dodać, że wejście USB-A obsługuje pendrive'y i dyski przenośne z plikami MP3. USB-B zaś z kolei obsługiwane jest przez dobrze znany przetwornik Wolfson WM8740. Za konwersję sygnału ze źródeł optycznego i koaksjalnego odpowiada AK4113 zdolny do pracy z materiałami 24-bit/192kHz.

Sekcja analogowa jest bliźniaczo podobna do tego, co znamy z „rodzeństwa” X-i75. Przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM, siedem wejść 2xRCA, jedno wyjście w tym samym standardzie, wyjście pre-out oraz wejście na końcówkę mocy. Plus wyjście subwooferowe, obecne w nowszej generacji wzmacniaczy. Z uwagi na umiarkowaną moc zamontowano jedną parę wyjść głośnikowych. Nie można też zapomnieć o trybie high bias, zmieniającym pracę wzmacniacza z klasy AB na A/AB. W klasie A wzmacniacz pracuje przez pierwsze 30W.

Advance Acoustic od lat nie narzeka na brak popularności wśród polskich klientów. Można spodziewać się, że z X-i75 nie będzie inaczej.

Cena i specyfikacja Advance Acoustic X-i75 w sklep.RMS.pl
Advance Acoustic X-i75Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony