iFi Audio iPhono2
 


W ofercie iFi Audio – producenta zminiaturyzowanego, audiofilskiego sprzętu hi-fi – pojawiły się dwa nowe urządzenia, będące odświeżonymi, udoskonalonymi wersjami produktów już wcześniej dostępnych w ofercie. Producent zupełnie tego nie kryje, dodając „dwójki” do nazw nowości. Są to przedwzmacniacz gramofonowy iPhono2 oraz reduktor szumu USB iPurifier2. Dziś opiszemy bliżej pierwsze urządzenie.

iFi Audio iPhono2
Cały marketing iFi Audio oparty jest na bardzo solidnych podstawach technologicznych. W zasadzie każdy oficjalny opis urządzeń firmy odnosi się do danych technicznych oraz możliwie precyzyjnie opisuje zastosowane rozwiązania. Dobrze to świadczy o firmie, która w ten sposób tworzy ekspercką autoprezentację zamiast stawiać na dobrze brzmiące i puste hasła.
Przedwzmacniacz gramofonowy iPhono2 został zaprojektowany od początku, choć niewątpliwie pierwszy projekt był wzorcem dla inżynierów. Kluczowym usprawnieniem jest osiągnięcie wyjątkowo wysokiego zakresu regulacji wzmocnienia, który uległ podwojeniu: od 36dB w pierwszym iPhono do 72dB u jego następcy. Ponadto zakres dynamiki wzrósł aż o 16dB w porównaniu do pierwszej edycji urzadzenia i wynosi obecnie 106dB, co jest znakomitym wynikiem. W opisowej infografice iFi Audio informuje, że konkurencyjne, enigmatyczne „przedwzmacniacze MC kosztujące 12.000 dolarów” osiągają poziom jedynie 92dB. Papierkiem lakmusowym dla nowego urządzenia ma być słynna uwertura Rok 1812 op. 49 Piotra Czajkowskiego o niezwykle bogatej i zróżnicowanej dynamice, niezwykle trudna tak dla muzyków, jak i dla urządzeń audio. iPhono2 radzi sobie z nią ponoć nie gorzej, niż najlepsze orkiestry.
iFi Audio iPhono2

Bardzo ciekawym elementem przedwzmacniacza jest przełącznik regulujący poszczególne parametry brzmienia, dopasowujący regulację poszczególnych podzakresów do charakterystyki dźwięku różnych nagrań. I tak, pozycja RIAA to standardowa krzywa EQ dla wszystkich nagrań zrealizowanych po 1980 roku oraz niektórych wcześniejszych, jak RCA z lat 50. Kolejna pozycja, Decca, skierowana jest do wytwórni takich, jak Deutsche Grammophon, EMI czy London. Ostatnia zaś, Columbia, ma zapewnić interesujące brzmienie właścicielom płyt wydanych przez Columbia Records. Interesująca cecha, świadcząca o znawstwie twórców. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że poziom odchyleń od krzywej RIAA wynosi +/- 0.2dB w paśmie 20 – 20.000Hz.
iFi Audio iPhono2

Dobry przedwzmacniacz gramofonowy ponoć poznaje się po tym, że potrafi „rozróżnić” muzykę od szumu, a co za tym idzie – wzmocnić pierwsze, drugiego unikać. Twórcy iPhono2 twierdzą, że ich najmłodsze dziecko pracuje dokładnie tak. Pomiary świadczą na ich korzyść – stosunek sygnału do szumu wynosi 85dB zarówno dla wkładek MM, jak i MC. O ile w pierwszym przypadku jest to poziom zbliżony do nowych przedwzmacniaczy Cambridge'a, to w drugim wyraźnie go przewyższa.
Cena i specyfikacja iFi Audio iPhono2 w sklep.RMS.pl iFi Audio iPhono2Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony