Vnyl Trntbl - gramofon ze Spotify, Bluetooth i Airplay
 


Kiedy przed kilkoma miesiącami opisywaliśmy gramofon Pro-Jecta z wyjściem optycznym przeczuwaliśmy, że nie jest to ostatnie słowo w unowocześnianiu gramofonów. Nie spodziewaliśmy się jednak urządzenia, które potrafi strumieniowo wysyłać muzykę przez AirPlay i Bluetooth, łączyć się z Sonosem oraz automatycznie rozpoznawać odtwarzany utwór, by tworzyć playlisty w Spotify. Przed Państwem Vnyl Trntbl, w wolnym tłumaczeniu – Grmfn.

Vnyl Trntbl - gramofon ze Spotify, Bluetooth i Airplay
Trntbl to pierwszy fizyczny produkt firmy Vnyl, zajmującej się nietypową formą dystrybucji płyt gramofonowych. W zamian za miesięczny abonament klienci otrzymują płyty dobrane specjalnie dla nich, na podstawie zadeklarowanych podczas rejestracji preferencji muzycznych. Skojarzenia z internetowymi serwisami typu Last.fm, tworzącymi playlisty na podstawie słuchanych utworów są jak najbardziej prawidłowe. Jedną z zalet przemawiających za rejestracją, jaką podają twórcy portalu jest fakt, że „nie należy do Jay'a-Z”.
Vnyl Trntbl - gramofon ze Spotify, Bluetooth i Airplay

Przy większości opisywanych w tym miejscu gramofonów skupiamy się najczęściej na specyfikacji technicznej – typie ramienia, rodzaju silnika, obsługiwanych wkładkach... W tym wypadku producent pomija te informacje, skupiając się na nieprzeciętnej funkcjonalności. Trntbl jest w stanie wysyłać muzykę przez AirPlay i Bluetooth do głośników bezprzewodowych. Ma się to odbywać przy „nieskompresowanej jakości dźwięku”, jak twierdzą materiały prasowe – co rodzi pewne pytania w przypadku przesyłu Bluetooth. Być może jednak chodzi o inny, kablowy typ przesyłu danych, bądź połączenie Wi-Fi.
Vnyl Trntbl - gramofon ze Spotify, Bluetooth i Airplay

Niewiarygodnie wręcz brzmią opcje integracji ze Spotify. Trntbl ma być w stanie rozpoznać, jaki utwór jest odgrywany oraz wysyłać tę informację do serwisu, tworząc widoczne dla znajomych playlisty.

Gramofon jest w chwili obecnej dostępny w dwóch wersjach kolorystycznej – czarnej oraz kremowej, na zdjęciach prezentowanych na różowym tle. Do sprzedaży ma trafić latem bieżącego roku. Wówczas jego cena będzie wynosić 420 dolarów, cena w przedsprzedaży jest niższa o 69 dolarów.
Vnyl Trntbl - gramofon ze Spotify, Bluetooth i Airplay

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony