Yamaha RX-V81 - nowa seria amplitunerów Yamahy
 


Yamaha przedstawiła tegoroczną linię amplitunerów do kina domowego, rozbudowujących popularną serię RX-V, uznaną zarówno przez konsumentów, jak i branżę – model RX-V379 na przykład zdobył nagrodę What Hi-Fi? za 2015 rok. Nowa seria RX-V81 składa się z aż sześciu urządzeń. W jej skład wchodzą zarówno rozwiązania budżetowe, jak i te, które zadowolą bardziej wymagających klientów. W przystępny sposób łączą w sobie najnowocześniejsze technologie z bardziej tradycyjnymi złączami, zdolnymi do pracy ze starszymi urządzeniami AV. Flagowym modelem serii jest Yamaha RX-V781.

Yamaha RX-V81 - nowa seria amplitunerów Yamahy

Wszystkie modele nowej serii są wyposażone w jakąś formę łączności bezprzewodowej – o ile w najniższym RX-V381 jest to jedynie Bluetooth (wyposażony już w firmową technologię Compressed Music Enhancer, poprawiającą jakość skompresowanego dźwięku), to wszystkie pozostałe posiadają już w komplecie anteny do Wi-Fi. Połączą się również z urządzeniami firmy Apple, wykorzystując AirPlay. Yamaha dołożyła starań, aby upewnić się, że tegoroczna seria będzie przygotowana na wyzwania nowoczesności. Wszystkie amplitunery wyposażone są w najnowocześniejsze złącza HDMI, obsługujące sygnał Ultra HD 4K w HDR oraz palecie kolorów BT.2020.

Yamaha RX-V81 - nowa seria amplitunerów Yamahy

Przesuwając się w górę, wszystkie pozostałe modele przyjmują pliki hi-res audio: DSD 5.6MHz, FLAC oraz WAV 24-bit/192kHz. 5.1-kanałowy RX-V481 występuje w dwóch wersjach: ze standardowym tunerem FM oraz tunerem radia cyfrowego DAB/DAB+. Modele RX-V581 i wyższe są też w stanie rozbić sygnał audio na podstawie „sufitowych” kodeków Dolby Atmos i DTS:X. Od tego miejsca zaczynają się konstrukcje posiadające 7 kanałów oraz 2 wyjścia na subwoofery. Kolejny, RX-V681 posiada już bardziej rozbudowaną drugą strefę. Oznacza to, że oprócz pary złącz głośnikowych znajdziemy też złącza 2xRCA. Yamaha RX-V81 - nowa seria amplitunerów Yamahy

Serię zamyka flagowy RX-V781, będący 7.2-kanałową konstrukcją o mocy 160W z aluminiowym frontem. Jako jedyny w serii amplituner posiada również 7.2-kanałowe wyjście pre-out. Warto zwrócić uwagę, że w każdym modelu serii znajdziemy relatywnie dużo (do czterech) wyjścia kompozytowe, a w urządzeniach z wyższej półki również złącza komponentowe.

Yamaha RX-V81 - nowa seria amplitunerów Yamahy

Wszystkie amplitunery (poza najniższym modelem) wyposażone są oczywiście w technologię multiroom MusicCast, którą Yamaha zdobyła sporo uznania w ubiegłym roku. Są one w stanie wysyłać sygnał do kompatybilnych urządzeń firmy rozmieszczonych w innych połączeniach – wież, głośników, soundbarów... Stwarza to obiecujące możliwości do rozbudowy systemu multiroom.


Amplitunery Yamaha RX-V81 w sklep.RMS.pl


Yamaha RX-V81 - nowa seria amplitunerów Yamahy

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony