Marantz PM6006 i CD6006
 


W ofercie Marantza pojawiły się dwa nowe produkty, będące następcami urządzeń dobrze znanych na rynku, nagradzanych przez media branżowe. Wzmacniacz zintegrowany PM6006 i odtwarzacz CD6006 są udoskonalonymi wersjami swoich poprzedników. Poprawione kwestie w większości są drobne, jednak ich wpływ na wydajność oraz brzmienie mogą być dużo większe.

Marantz PM6006 i CD6006

Pod względem wizualnym projekty Kena Ishiwaty są niemal bliźniacze. Zmiany są kosmetyczne, jak odrobinę poszerzone otwory wentylacyjne. Zasilanie oparto na solidnym transformatorze toroidalnym. Możliwości mocowe utrzymują się w nowym PM6006 na tym samym poziomie, co u poprzednika. Przy obciążeniu ośmioomowym wzmacniacz jest w stanie oddać 45W, jeżeli zaś podłączymy do niego kolumny o impedancji 4 om, moc RMS wyniesie 60W.  Identyczny jest również przetwornik C/A, Cirrus Logic CS4398 zdolny do przyjęcia sygnału 24-bit/192kHz.

Marantz PM6006 i CD6006

Sygnał cyfrowy podamy do wzmacniacza za pomocą złącz optycznych (jedno) lub koaksjalnych (dwa, o jedno więcej, niż w poprzednim modelu). Nie znajdziemy za to wejścia USB, które ucieszyłoby właścicieli komputerów. Sekcja cyfrowa umieszczona jest w oddzielnej, metalowej obudowie w związku z czym jej działanie nie zakłóca pracy sekcji analogowej. Wejście przedwzmacniacza gramofonowego współpracuje z wkładkami MM. Solidniej, niż u poprzednika wyglądają za to złącza głośnikowe, pokryte warstewką złota.
Marantz PM6006 i CD6006

Nowy odtwarzacz CD6006 stanął przed wysoko postawioną poprzeczką. Jego poprzednik, CD6005 otrzymał swego czasu prestiżową nagrodę magazynu „What Hi-Fi?”. W pierwszej kolejności osadzono go na solidniejszych, niż poprzednio podstawach – wzmocnione nóżki mają gwarantować niższą podatność pracy napędu na niepotrzebne wibracje, zakłócające sygnał. Na przedniej ścianie umieszczono gniazdo USB, przyjmujące pendrajwy i dyski zewnętrzne FAT16 i FAT32, ale również sprzęt Apple. Odtwarzacz korzysta z identycznego przetwornika C/A. Przydatną funkcją jest oddzielne pokrętło do regulacji głośności dla wzmacniacza słuchawkowego.

Marantz PM6006 i CD6006

Oba urządzenia korzystają z autorskich wzmacniaczy niskosygnałowych Marantza, HDAM. Są to układy zbudowane z elementów dyskretnych montowane powierzchniowo, działające na zasadzie op-ampów. Charakteryzują się jednak znacznie niższym poziomem szumów, a większą dynamiką, precyzją i szczegółowością dźwięku.

Cena i specyfikacja Marantz PM6006 w sklep.RMS.pl

Cena i specyfikacja Marantz CD6006 w sklep.RMS.pl
Marantz PM6006 i CD6006
 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony