Harman Kardon Go + Play
 

Do oficjalnego rozpoczęcia lata pozostało dziewięć dni. Polacy wygrali z Irlandią Północną w pierwszym meczu grupy C turnieju Euro 2016. Harman Kardon wprowadza do sprzedaży nowy Go+Play. Sezon na bezprzewodowe głośniki Bluetooth można uznać za otwarty.

Harman Kardon Go + Play Patrząc na historię serii zaprezentowaną na oficjalnej stronie producenta, protoplasta dzisiejszego Go + Play, model Go + Play II pojawił się na rynku przed pięcioma laty jako ciekawie zaprojektowana stacja dokująca dla iPhone'ów i iPodów. Następnie, po dwóch latach, Harman Kardon wypuścił jego następcę, nazwanego Go + Play Wireless, wzbogaconego o łączność Bluetooth. Dziś do sprzedaży trafia Go + Play. Po prostu. Pomysł wydaje się niezupełnie świeży, ale takie jest życie głośników Bluetooth - wystarczy spojrzeć na kolejne edycje Charge'ów, Flipów i Pulse'ów od JBL'a. Powtarzalność nie przeszkadza klientom, gorliwie wyczekującym na każdy nowy produkt, nawet jeżeli zmiany są kosmetyczne. Co się zmieniło w nowym dziecku Harmana?
Harman Kardon Go + Play

Przede wszystkim wzornictwo. Po raz pierwszy Harman zrezygnował z "boomboxowego" wyglądu Go + Play, zastępując wyraźnie zaznaczone, okrągłe maskownice zastąpiła gęsta, gustowna siateczka pokrywająca całą powierzchnię konstrukcji. Została co prawda rączka ze stali nierdzewnej, ale pierwsze wrażenie jest już zupełnie inne.

Nie od dziś wiadomo jednak, że najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu. Nowy Go + Play odpowiednio podrasowano, co jest warte odnotowania – nowość wielu „nowych” produktów z tego segmentu kończy się na nazwie i obudowie. W tym wypadku mamy już do czynienia z poważną specyfikacją, której na próżno było szukać w poprzednim modelu, gdzie Harman enigmatycznie informował o przetwornikach „Ridge” i „Atlas”. W tym wypadku informacji jest więcej.
Harman Kardon Go + Play

Go + Play korzysta z czterech głośników, po dwa z każdego rodzaju. Przetworniki wysokotonowe mają średnicę 20mm, zaś średnioniskotonowe 90mm. Każdy z nich posiada własny wzmacniacz, zdolny do grania z mocą 25W. Po raz pierwszy postawiono na wyłącznie bezprzewodową łączność. Głośnik jest w stanie przyjmować sygnał po Bluetooth oraz po kablu, za pośrednictwem złącza AUX 3,5mm.
Harman Kardon Go + Play

Nowy Go + Play posiada też wbudowany zestaw głośnomówiący, wyposażony w autorską technologię usuwania szumów Harmana, co przekłada się na czystość przesyłanych rozmów. Zamontowano w nim aż dwa mikrofony. Cechą dość często spotykaną w nowych głośnikach bezprzewodowych – którą posiada też najmłodszy Harman Kardon – jest możliwość połączenia dwóch głośników w system stereo. Ważną cechą jest sporo niższa waga, która utrzymuje się teraz na poziomie 3,4kg. To prawie kilogram mniej, niż poprzednik, co jest dobrym osiągnięciem. Harman Kardon Go + Play

Nowy Go + Play jest zasilany akumulatorem, który po jednorazowym naładowaniu ma wystarczyć na 8 godzin ciągłego działania. Przydatne wyjście USB służy do ładowania urządzeń przenośnych.

Nie słuchaliśmy jeszcze tego modelu, można jednak podejrzewać, że charakter brzmienia będzie zbliżony do poprzednich wersji – swobodne, muzykalne, z mocno zaznaczoną linią basu. Sprawdzi się w domu i poza nim.


Cena i specyfikacja Harman Kardon Go + Play w sklep.RMS.pl


Harman Kardon Go + PlayDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony