Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android
 


Na początku czerwca bieżącego roku ukazała się kolejna aktualizacja do aplikacji Polk Omni oraz Definitive Technology, obsługujących nowe urządzenia wspomnianych firm z bezprzewodowych serii Omni oraz Wireless. Znajduje się w niej kilka nowości, o których warto wspomnieć. Wspominamy więc.

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android Definitive Technology i Polk Audio jako jedyne marki – obok Phorusa – rozwijają uniwersalną aplikację Play-Fi (rozwiązania otwartego, z którego korzysta wiele firm), dopasowując ją do własnych potrzeb. Ładne zachowanie, warte odnotowania. Pochylanie się nad szczegółami jest jedną z cech rozpoznawczych rozwiniętych organizacji – nie od dziś wiadomo, że kto w małej rzeczy jest dokładny, ten również wobec wielkiej wykaże się skrupulatnością. Nie bez powodu widocznie obie firmy są liderami sprzedaży w swoich segmentach na amerykańskim rynku.

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Przechodząc do samej aplikacji – tym razem przełomu na kształt obsługi TIDAL-a (który pojawił się w aplikacji na początku stycznia) nie ma. Wygląd samej aplikacji również nie uległ większym zmianom. W dalszym ciągu na początku łączymy się z poszczególnymi urządzeniami Play-Fi (głośnikami, odtwarzaczami), a następnie wybieramy interesujące nas źródło muzyki. Co zatem uległo zmianie? Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android Najważniejszą nowością jest tryb Critical Listening Mode. Na jednym z pierwszych ekranów aplikacji, przy wyborze głośnika lub odtwarzacza, z którym chcemy się połączyć, pojawiła się ikonka Hi-Res Audio. Kliknięcie jej aktywuje Critical Listening Mode, umożliwiający przesył czystego, niezakłóconego sygnału audio w jakości do 24-bit/96kHz do dowolnego głośnika Play-Fi. Oprócz tego, do źródeł dodano iHeartRadio, jedną z najpopularniejszych internetowych rozgłośni w Nowym Jorku. Dodano też kolejne wersje językowe – jest ich już jedenaście, w tym rosyjski, japoński i chiński. Na polski wciąż czekamy.

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Właścicieli bardzo dobrego skądinąd soundbara, Polk Audio Omni SB-1, ucieszy nowa opcja re-streamingu. Sygnał, który soundbar odbiera z jakiegokolwiek źródła przez wejście liniowe może być teraz przesyłany dalej, do głośników Play-Fi. Umożliwi to np. tworzenie systemów surround opartych o SB-1 i np. bezprzewodowe głośniki Polka S2 czy S2R.
Seria Definitive Technology Wireless w sklep.RMS.pl

Seria Polk Audio Omni w sklep.RMS.pl

Polk Audio i Definitive Technology - nowa wersja aplikacji na iOS i Android

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony