Filmy na Blu-ray Ultra HD 4K
 

Format Ultra HD 4K zatacza coraz szersze kręgi. Na polskim rynku pojawiły się pierwsze odtwarzacze Blu-ray: Panasonic DMP-UB900 oraz Samsung UBD-K8500, dopasowane do najlepszych telewizorów. W takich sytuacjach problemem często są same treści. Dystrybutorzy filmów najczęściej długo czekają z udostępnianiem materiałów zmasterowanych w najnowszych technologiach – tak długo, aż stanie się to opłacalne. Jest jednak całkiem sporo filmów na nośnikach Blu-ray Ultra HD 4K, które są już dostępne w sprzedaży. Jakie to tytuły? Sprawdźcie w RMS.pl

Filmy na Blu-ray Ultra HD 4K

Materiały 4K od jakiegoś czasu są już udostępniane w serwisach strumieniowych, jak Netflix. Nie dorównują jednak jakością obrazu nośnikom fizycznym – w tej sytuacji zawsze mamy do czynienia z kompresją.
Filmy na Blu-ray Ultra HD 4K
Pierwsze płyty Blu-ray Ultra HD 4K pojawiły się jakiś czas temu w serwisie Amazon. Dostępne są wydania amerykańskie i brytyjskie. Ich ceny zaczynają się od ok. 25 dolarów. Od jakiegoś czasu jednak najnowsze Blu-ray’e można kupić też na polskim Allegro. Dostępnych jest kilkadziesiąt tytułów, w tym kilka w polskich wersjach językowych (rzecz jasna, napisy). Oprócz rozdzielczości 4K część tytułów ukazała się już w formacie HDR, o którym więcej pisaliśmy przed kilkoma dniami.
Filmy na Blu-ray Ultra HD 4K
Jakie tytuły są dostępne? Prym wiedzie wytwórnia 20th Century Fox, która wydała już trzynaście filmów w najnowszym standardzie. W tym znajduje się Marsjanin Ridleya Scotta – jedna z pierwszych pozycji w Ultra HD 4K – czy Zjawa, laureat trzech Oscarów. Dziesięć filmów wypuściło Sony Pictures, stawiając m.in. na Niesamowitego Spider-Mana 2 czy – uwaga! – klasyczną komedię z lat 80, Pogromców duchów, słynnych Ghostbusters. Warto zwrócić też uwagę na Salt z Angeliną Jolie czy Chappie, swego czasu cieszący się dużą popularnością. W sprzedaży można znaleźć też siedem filmów od Warner Bros, w tym San Andreas z Dwaynem Johnsonem czy fenomenalny Mad Max: Na drodze gniewu.
Filmy na Blu-ray Ultra HD 4K
Ceny filmów Ultra HD 4K są wciąż relatywnie wysokie. Choć z drugiej strony – czy 150zł za film to tak wiele w porównaniu do kosztu wyjścia z całą rodziną do kina?
Odtwarzacze Blu-Ray 3D w sklep.RMS.pl
Filmy na Blu-ray Ultra HD 4K Pierwszym odtwarzaczem Ultra HD Blu-ray, który zostanie wprowadzony do sprzedaży zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim będzie Samsung UBD-K8500. Jest on obecnie dostępny w przedsprzedaży w cenie 400 dolarów. Po wejściu na rynek – co stanie się z początkiem marca – ma ona wzrosnąć jeszcze o 100 dolarów. Zważywszy na ostatnie wydarzenia w ekonomii można zastanowić się, czy nie warto chwili poczekać.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony