Astell&Kern AK70
 


Niespełna dwa miesiące temu, na monachijskich High End Show Astell&Kern zaprezentował nowy model przenośnego odtwarzacza plików, AK300. Produkt miał być skierowany do mniej zamożnych klientów i kosztować „jedynie” 4500zł. Wygląda na to, że AK300 był jedynie pierwszym krokiem w tym kierunku. Firma informuje o kolejnej nowości, modelu A70.

Astell&Kern AK70

Jak na razie, poza zdjęciami i drobnymi informacji wiele nie wiemy – ale jednak wystarczająco dużo, by zarysować kontury nowego odtwarzacza. A70, podobnie jak AK100 II, który w chwili obecnej otwiera serię AK, wyposażony będzie w moduł Wi-Fi oraz zbalansowane wyjście słuchawkowe. Łączność bezprzewodowa to jasna informacja, że będzie istnieć możliwość strumieniowania muzyki, nie tylko do, ale również z playera. Jak na razie jednak o tym, jakie serwisy będą obsługiwane – informacji brak. Inną formą łączności bezprzewodowej ma być Bluetooth, umożliwiający przesyłanie muzyki do wyposażonych w tę funkcję odbiorników, jak słuchawki czy głośniki. Czy Astell&Kern zdecyduje się na użycie najnowszej, jeszcze ciepłej wersji Bluetooth 5? Nie wiadomo. Astell&Kern AK70

Jako przetwornik C/A zastosowany zostanie Cirrus Logic CS4398. W materiałach informacyjnych możemy znaleźć różne dane dotyczące jego parametrów – niektóre źródła podają, że będzie on w stanie przyjąć sygnał PCM do 192kHz, inne, że do 384kHz. Panuje za to powszechna zgodność co do obsługi plików DSD 2.8/5.6MHz przez DoP. Odtwarzacz będzie w stanie pracować jako USB DAC, co naturalnie rozszerza paletę jego zastosowań.

Urządzenie będzie obsługiwane przez wyświetlacz dotykowy o przekątnej 3,3 cala (8,4cm). Podobnie, jak w przypadku innych odtwarzaczy firmy, AK70 będzie przyjmować pliki z karty pamięci microSD. W zestawie ma być zamontowana karta o pojemności 64GB. Jeżeli ktoś uzna, że to za mało, maksymalna objętość wyniesie 200GB. Astell&Kern AK70
A70 ma być dostępny na rynku brytyjskim już w lipcu bieżącego roku. Moment wprowadzenia do sprzedaży w Polsce jest kolejną niewiadomą, o której dystrybutor jeszcze nie informuje. Jego cena ma oscylować wokół kwoty 3000zł. Wiadomo też, że kolejny w serii AK to nie ostatnia nowość w tegorocznej ofercie Astell&Kern. Do sprzedaży ma trafić poprawiona wersja słuchawek AK T8iE, oznaczona symbolem MKII. Informacje na ich temat jak na razie są szczątkowe. Możemy je zobaczyć na drugiej fotografii.

Niedługo po A70 do sprzedaży ma trafić bezpośredni konkurent nowego Astell&Kern, nieco od niego tańszy - HiFiMAN SuperMini. Będzie to rozbudowana wersja najmniejszego z playerów sąsiada zza miedzy Astell&Kern, HM-700. W porównaniu do AK70 będzie jeszcze bardziej miniaturowy i minimalistyczny, co może oznaczać, że cała siła konstrukcji leży w elektronice. Zrezygnowano z dotykowego wyświetlacza i modułu Wi-Fi, jednak możliwości brzmieniowe najmłodszego HiFiMAN-a - według opinii pierwszych użytkowników na forach - mają być rzeczywiście imponujące. Przekonamy się już niedługo.

Astell&Kern AK70Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony