Philips BDP7501
 

Po Samsungu i Panasonicu Philips jest trzecim producentem elektroniki, który wprowadził do sprzedaży odtwarzacz 4K Ultra HD Blu-ray. Model BDP7501 trafił właśnie do przedsprzedaży, na razie tylko za pośrednictwem amerykańskiego serwisu Amazon.

Philips BDP7501

Po raz pierwszy BDP7501 został pokazany światu na ostatnim CES. Philips zapowiadał wówczas, że odtwarzacz trafi do sprzedaży w czerwcu 2016. Miesiąc to niewielkie spóźnienie. Cena utrzymała się za to na tym samym poziomie, jak zapowiadano. Na nowego Philipsa należy zapłacić w tej chwili 400 dolarów. To sporo mniej (kolejno, o ok. 150 i 370 dolarów) w porównaniu do pionierów na rynku: Samsunga UBD-K8500 oraz Panasonica DMP-UB9000. W przedsprzedaży wysyłka realizowana jest na koszt producenta, w zestawie znajduje się ostatni film z Rocky'm Balboą, Creed: Narodziny Legendy, oczywiście w wersji 4K UHD.
Philips BDP7501
Podstawową różnicą pomiędzy BDP7501 a urządzeniami Panasonica i Samsunga jest nietypowe wzornictwo, inne niż w przypadku typowych odtwarzaczy Blu-ray. Philips zaproponował kompaktową formę. Odtwarzacz ma kształt prostokąta z zaokrąglonymi rogami, niewiele szerszego niż płyta Blu-ray. Kieszeń na dyski zajmuje ok. 75% przedniego panelu urządzenia. Obudowa ze szczotkowanego aluminium (jak można podejrzewać patrząc na zdjęcia) prezentuje się estetycznie, cały projekt jest jednak nad wyraz ascetyczny. Na odtwarzaczu znajdują się jedynie dwa przyciski – uruchomienia i wysunięcia kieszeni – ulokowane w rogu wierzchniej płyty urządzenia. Pozostałe funkcje regulowane są z poziomu pilota. Choć na razie w sprzedaży dostępna jest jedynie wersja w czarnej obudowie, w przyszłości planowane jest wprowadzenie również srebrnej.

Philips BDP7501
Pod względem jakości obrazu możemy się za to spodziewać możliwie najwyżej ustawionej poprzeczki. BDP7501 odtworzy oczywiście flmy w rozdzielczości 3840x2160p. Zdekoduje obraz HEVC H.265 przy palecie BT.2020 oraz 10-bitowej głębi kolorów. Nie zabraknie rzecz jasna obsługi HDR. Oprogramowanie umożliwia oglądanie Netflix i YouTube, aby móc strumieniować materiały 4K.  Na tylnym panelu znajdziemy dwa wyjścia HDMI: jedno w standardzie 2.0 wyposażone w HDCP 2.2, zdolne do przesyłania sygnału 4K Ultra HD HDR oraz jedno 1.4b. Oprócz tego producent zamontował tam przydatne wejście USB oraz port RJ-45 do podłączenia z siecią. Za wymianę mediów ostatnią drogą odpowiada protokół DLNA.
Philips BDP7501
Cena nowego Philipsa jest – w porównaniu do jego rynkowych poprzedników – niewygórowana. Niewielkie rozmiary oraz, przede wszystkim, brak Dolby Atmos i DTS:X dają podstawy do zrozumienia tego stanu rzeczy. Czy BDP7501 znajdzie uznanie wśród mniej wymagających pod względem dźwiękowych sympatyków kina domowego?  O tym przekonamy się w najbliższych miesiącach.

Odtwarzacze Blu-Ray 3D w sklep.RMS.pl
Philips BDP7501 Pierwszym odtwarzaczem Ultra HD Blu-ray, który zostanie wprowadzony do sprzedaży zarówno na rynku amerykańskim, jak i europejskim będzie Samsung UBD-K8500. Jest on obecnie dostępny w przedsprzedaży w cenie 400 dolarów. Po wejściu na rynek – co stanie się z początkiem marca – ma ona wzrosnąć jeszcze o 100 dolarów. Zważywszy na ostatnie wydarzenia w ekonomii można zastanowić się, czy nie warto chwili poczekać.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony