Harman Kardon BDS 635
 


W ofercie Harman Kardon pojawił się kolejny system kina domowego z serii BDS. Tym razem nosi on oznaczenie BDS 635 i, zwyczajowo, jest gotowym zestawem typu plug-and-play. To rozsądna alternatywa dla wszystkich tych, którzy nie są zainteresowani żmudnym dobieraniem poszczególnych elementów zestawu. Kupuję – ma grać. I tyle.

Harman Kardon BDS 635

Dla większości audiofilskiej jasne jest, że w BDS-ach na próżno szukać niesamowitej rozdzielczości, ogromnej głębi dźwięku czy bezkonkurencyjnej w swojej klasie przestrzeni – ani innych cech, popularnych przede wszystkim w recenzjach prasowych i marketingowych opisach produktów. Z tym, że w tych urządzeniach właśnie o to chodzi. Seria BDS Harman Kardon zawiera odpowiedniki kompletnych zestawów kina domowego spotykanych na półkach marketów. Stanowi wobec nich jednak klasę premium, zarówno pod względem jakości wykonania, jak i brzmienia. W obu przypadkach dzieli je prawdziwa przepaść. Harman Kardon BDS 635

Najnowsza wersja BDS jest – jak łatwo się domyślić po symbolu – skromniejszą wersją zestawu BDS-685S. Skromniejszą, ponieważ amplituner (a raczej jednostka centralna, zintegrowana z odtwarzaczem Blu-ray) ma słabsze końcówki mocy. Podobnie subwoofer, którego wzmacniacz osiąga „jedynie” 100W, w porównaniu z dwustuwatowym wchodzącym w skład systemu BDS-685S. Satelity, jak można sądzić po zdjęciach oraz wymiarach, są te same.

Harman Kardon BDS 635

W skład nowego BDS wchodzą cztery drobne satelity, kolumna centralna, subwoofer z głośnikiem skierowanym w dół oraz, jak wspomnieliśmy wyżej, zintegrowany amplituner AV i odtwarzacz Blu-ray 3D. Funkcjonalnością potencjalni klienci nie powinni być zawiedzeni. BDS 635 posiada wszystko, czego można oczekiwać od kina domowego w klasie średniej. A więc – odpowiednie kodeki DTS i Dolby znajdują się na pokładzie. Bezprzewodową łączność gwarantują wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth. Na tylnym panelu znajduje się kompletny zestaw złącz cyfrowych i analogowych. Nie ma ich może zbyt wiele, jednak trudno znaleźć poważne braki, jeżeli oczywiście nie pominiemy analogowe złącza wideo – kompozytowe i komponentowe. Z przodu znajdziemy port USB, do którego wepniemy bez problemu pendrajwy i dyski zewnętrzne. Obsługiwanych formatów plików nie jest znowu tak wiele, ale wystarczająco, by odtworzyć najpopularniejsze formaty stratne i bezstratne. Na próżno szukać takich wynalazków, jak Dolby Atmos i DTS:X, jednak na to akurat nikt nie powinien narzekać. BDS 635 jest systemem kompletnym, w kwestii konfiguracji głośników zamkniętym.
Harman Kardon BDS 635
Ważną cechą jest możliwość skalowania materiałów Full HD do rozdzielczości 4K Ultra HD, co ucieszy posiadaczy nowych, ogromnych telewizorów. Wbudowany odtwarzacz Blu-ray poradzi sobie z najpopularniejszymi rodzajami dysków audio i wideo. Nie zapomniano też o tunerze FM z trzydziestoma miejscami na stacje do zapamiętania. Złącze ethernet umożliwia podpięcie skrętki oraz korzystanie z nieprzebranej rzeszy stacji radia internetowego, obsługiwanych przez aplikację vTuner.

Harman Kardon BDS 635

Nowością jest możliwość stworzenia systemu multiroom opartego na BDS 635. Można to zrobić za pomocą opcjonalnego adaptera Harman Kardon Adapt, który pozwoli na połączenie jednostki centralnej z głośnikami Omni 10 lub Omni 20. Oprócz standardowego pilota IR możemy ściągnąć aplikację działającą na systemach iOS i Android, dzięki której obsłużymy BDS 635 z poziomu smartfona lub tableta.


Harman Kardon BDS 635Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony