iFi Audio Nano iUSB 3.0
cena od 1099.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 

W 2012 roku słabo jeszcze znana firma iFi Audio wprowadziła na rynek zasilacz USB poprawiający jakość sygnału. Produkt miał służyć do oczyszczenia sygnału USB Audio, co miało znacząco poprawić brzmienie systemów, w których to komputer pełnił rolę źródła. Pomysł okazał się na tyle trafiony, że dziś do sprzedaży trafia już czwarta wersja tego urządzenia – nano iUSB 3.0.

iFi Audio nano iUSB 3.0

Nano iUSB 3.0 jest skromniejszą wersją obecnego flagowca – micro iUSB 3.0. Nazwy nie są przypadkowe. iFi Audio od początku słynie z produkcji miniaturowych urządzeń (nano mierzy w najszerszym miejscu niecałe 9cm przy wadze 141g), o wcale nieminiaturowych możliwościach. Najlepszym potwierdzeniem powodzenia firmy jest ustawiczny rozwój. Co kilka miesięcy na rynek zostaje wprowadzony nowy produkt, oparty na zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych – te zostały wypracowane już na początku działalności i stanowią doskonałą bazę dla dalszego rozwoju. Czego przykładem jest nano iUSB 3.0.
iFi Audio nano iUSB 3.0

Ideą przyświecającą stworzeniu produktu były liczne kłopoty, z jakimi stykali się użytkownicy urządzeń USB w systemach dźwiękowych. Pracownicy iFi Audio doliczyli się ośmiu najpopularniejszych problemów. W ich skład wchodzi m.in. wysoki poziom zniekształceń jitter oraz zakłóceń masy, problemy z zasilaniem czy nierówny, niezbalansowany sygnał, co ma szczególne znaczenie dla prawidłowej separacji kanałów stereo.

karty rozszerzeń

Urządzenia produkowane przez firmę – takie, jak nano iUSB 3.0, ale również wcześniejsze iPurifiery czy kable USB z serii Gemini, mają wpłynąć na poprawę tego stanu rzeczy. To bardzo słuszna intuicja. Złącze USB jako takie nie zostało pomyślane jako standard przesyłu sygnału dźwiękowego. Stąd naturalne, że potrzebna jest tu optymalizacja.

iFi Audio nano iUSB 3.0
W produkcji skorzystano z rozwiązań stosowanych w militariach - mianowicie z systemu eliminacji zakłóceń radaru Thales Spectra, z których korzysta francuski myśliwiec Dassault Rafale. Dzięki temu udało się osiągnąć rekordowo niski poziom szumów: 0.5uV (czyli 0.0000005V). Nowa wersja urządzenia dostosowana jest do najnowszej specyfikacji USB 3.0, pozwalającej na przesył strumienia plików z prędkością do 5GB/s. iFi audio iUSB 3.0 posiada wejście USB 3.0 B oraz dwa wyjścia w standardzie USB A. Jedno z nich przekazuje samo zasilanie, drugie zasilanie oraz sygnał audio. Zgodność ze specyfikacją Bus Charge 1.2 gwarantuje szybkie ładowanie podłączonych urządzeń.
iFi Audio nano iUSB 3.0Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony